Maaülikoolis alustab õppeaastat enam kui tuhat esmakursuslast

Eesti Maaülikoolis algab uus õppeaasta avaaktusega täna kell 12. Tänavu alustab õpinguid üle tuhande esmakursuslase.

Avaaktusel tervitab maaülikooli vastseid tudengeid rektor Mait Klaassen. Edukamad sisseastujad saavad rektorilt lisaks käepigistusele ka maaülikooli teklid. Avaaktuse järel toimuvad infotunnid instituutides.

Maaülikooli bakalaureuseastmes alustab riiklikel õppekohtadel õpinguid üle poole tuhande esmakursuslase ning tasulises õppes üle kahesaja noore. Magistriastmesse astus tänavu 380 noort. Kaugõppesse vastuvõttu on pikendatud 12. septembrini.

Enamus esmakursuslasi tuleb maaülikooli õppehoonetesse esmakordselt, sest aasta-aastalt on kasvanud nende hulk, kes esitavad sisseastumisdokumendid elektrooniliselt.

Maaülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Tiiu Lille sõnul oli suur huvi ka TULE (Tule uuesti, lõpeta edukalt!) programmi vastu. Kokku esitas avalduse 90 varem õpingud pooleli jätnut, kusjuures suurim konkurss oli tehnika- ja põllumajandusvaldkondadesse.

Täpsem info: Tiiu Lille, maaülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 731 3048, 525 3666

Autor: Sirje Pärismaa