Maaülikoolis toimub rahvusvaheline konverents „Biosystems Engineering“

12.-13. maini toimub Eesti Maaülikoolis rahvusvaheline konverents „Biosystems Engineering“, kus 11 riigi esindajad arutlevad ühiskondliku jätkusuutlikkuse teemal.

„Konverents on suunatud valdkonna teadlastele, kes muretsevad ühiskonna jätkusuutliku arengu pärast,“ rääkis Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi direktor Margus Arak. „Kokkusaamine annab eri riikide uurijatele võimaluse tutvustada oma teadus- ja uurimistöid, samuti õppida teiste riikide kogemustest ja neid võimalusel enda kodumaal rakendada.“

Konverentsil räägitakse põllumajandus- ja tootmistehnikast, energeetikast, säästvast ja bioenergeetikast, mootoritest ja kütustest, ergonoomikast ning inseneriharidusest. Avaettekande teeb endine Euroopa Parlamendi liige Andres Tarand, kes räägib meie valikutest energeetikas.

Esimest korda toimus konverents 2010. aastal, sel aastal osalevad üritusel nii Euroopa riikide kui Venemaa ja Ukraina esindajad.

Konverentsi korraldab EMÜ tehnikainstituut koostöös Taastuvenergia keskuse ja Eesti Maaviljeluse Instituudiga.

Täpsem päevakava: http://bse.emu.ee/

Täiendav info: