Maaülikool kutsub esmakursuslased Eesti Põllumajandusmuuseumisse

2. septembril on kõik maaülikooli esmakursuslased oodatud Ülenurme Eesti Põllumajandusmuuseumi.

Näituste peamaja - tutvutakse uue auhinnatud (Muuseumirott 2011) ekspositsiooniga. Põllumajanduse ja maaelu areng Eestis läbi sajandite. Näitusel on kasutatud nii klassikalist eksponeerimisviisi kui audio- ja videomaterjali, puuteekraane ning audiogiide.

Näitused

Mesindus Eestis. Näitus annab ülevaate mesinduse ajaloost Eestis ning mesiniku töövahenditest ning mesilaste elust tarus.

Linast linaseni. Näitus tutvustab linakasvatuse ja töötlemise ajalugu Eestis. Eksponeeritud on linasaaduseid ning eritüübilisi linamasinaid: lõuguteid, virre harju, kamme.

Kodulind. Näitus tutvustab põllumajanduslindude kodustamist ja linnukasvatuse arengut Eestis.

Küün-töötuba. tutvustatakse vanu talutöid; viljapeks, käsikiviga terade jahvatamine, linatööd (lõugutamine, kraasimine)

Töötoad; külastatakse sepikoda, grupi peale valmistatakse õnnenael.

Kangatoas meisterdatakse kartulitrükitehnikas ühine suur plakat.

Leivatare - leivaküpsetamine ja või valmistamine.

Seltside tutvustamine ja esitlus toimub pärast grupitegevusi küünis. Kohal on enamik EMÜ erialaseltse ning toimuvad lühikesed ettekanded EMÜ õppejõudude ja töötajate poolt.

Vaba aja tekkimisel võimalus tutvuda näituseväljakul põllumajandustehnikaga ning teiste näitustega.

Tasuta bussid väljuvad EMÜ spordihoone eest kell 9:30. Bussid toovad tudengid pärast üritust ka samasse tagasi.