Maaülikooli väikeloomakliinikus alustab tööd koerte käitumisnõustaja

Käitumiskonsultatsioone viib EMÜ väikeloomakliinikus läbi koertekoolitaja Tiia Ariko, kes koostöös loomaarstidega aitab lahendada koerte käitumisprobleeme.

Käitumiseksperdi ja loomaarsti koostöö on vajalik eelkõige juhtudel, kui koera probleemne käitumine on tingitud meditsiinilisest probleemist ja ka vastupidi. Samuti on EMÜ väikeloomakliiniku statsionaaris viibivatele loomadele suureks abiks ja toeks käitumiskonsultandi kogemused vähendamaks stressi, mis haigel loomal haiglas viibides võib tekkida.

Enimlevinud probleemid, mille puhul saab käitumiskonsultant aidata:
- Kui tekivad arusaamatused koera ja omaniku vahelises kommunikatsioonis.
- Koeral on tekkinud kummalised hirmud.
- Koer on hakanud teatud situatsioonides käituma varasemast erinevalt.

Kindlasti tuleb käitumisprobleemi eristada koolitusprobleemist. Üks käitumiskonsultandi nõuannetest võib olla ka lihtne tõdemus: “Teie koer tahab kooli minna!”

Käitusmiskonsultant on loomaarstile suureks abiks, ent ta ei ravi koera käitumisprobleeme, vaid juhendab koeraomanikku, kuidas igapäevase teadliku tegevuse läbi oma koera probleemsest käitumisest võõrutada.

Konsultatsioonid toimuvad reeglina EMÜ väikeloomakliiniku ruumides eelnevalt kokkulepitud ajal.

(Maaleht)