Eesti Maaülikooli mahepäeval räägitakse keskkonna ja tervise hoidmisest

Kolmapäeval, 29. augustil toimub Tartu külje all Eerikal Tõnissoni maja aias Eesti Maaülikooli mahekeskuses mahepäev, mille raames räägitakse keskkonnast ja tervisest ning jagatakse kasulikke nippe mahetoidu tootmiseks.

„Mahepäeval arutleme, kuidas hoida keskkonda ja oma tervist ning luua elujõulist kohalikku toidukogukonda,“ rääkis Eesti Maaülikooli mahekeskuse juhataja Elen Peetsmann. Samuti saavad kõik huvilised tutvuda Eesti Maaülikoolis läbi viidavate maheteadusuuringutega ning koju kaasa hulga kasulikke nippe mahetoidu tootmiseks. Erinevalt esimesest mahepäevast on sel korral võimalik kohapealt osta Lõuna-Eesti toiduvõrgustiku talunike tooteid, samuti saab ülevaate toiduvõrgustiku tegemistest.

Esmakordselt said huvilised Eerikal mahepõllumajandusega tutvuda möödunud aasta augustis, mil mahepäev oli pühendatud põldkatsetele.

Mahepäev toimub jätkusuutliku toidukogukonna arendamise rahvusvahelise projekti (BERAS Implementation) raames. Lisainfo: www.beras.eu

Tõnissoni maja asub Viljandi ringil Eerikal Eesti Maaülikooli õppehoone kõrval pargi sees (pärast linnapiiri). Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika. Asukohakaart: http://mahekeskus.emu.ee/uldinfo/kontakt/