Ühisseminar toob Tartusse taimeteaduse tipud

5.- 6. septembril toimub Tartus Eesti Maaülikooli keskkonnamuutustele kohanemise tippkeskuse ENVIRON teine ühisseminar, kus esinevad ettekannetega mitmed nimekad taimeteadlased.

„Ühisseminaril tutvustavad tippkeskuse teadussuundade arenguid teadlased viiest tippkeskuse teadusrühmast Eesti Maaülikoolist, Tartu Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist,“ rääkis keskkonnamuutustele kohanemise tippkeskuse juhataja professor Ülo Niinemets. „Käsitletavate teemade valdkond on lai – metsadest ehk suurtest taimekooslustest kuni kõige väiksemate taimeosade ehk rakkude ja geenideni välja.“ Niinemetsa sõnul on seminar oluline, et saada tippkeskuse teadustööle hinnangut ja soovitusi välisekspertidelt. Ühisseminaril esinevad teiste hulgas ettekannetega taimeteaduse tippteadlased, tippkeskuse välisekspertide nõukogu liikmed Markku Kulmala Helsingi Ülikoolist, Rainer Matyssek Müncheni Tehnikaülikoolist ja Stefen Jansson Umeå Ülikoolist.

5. septembril toimuvad ettekanded Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1A), 6. septembril AHHAA keskuse konverentsisaalis.

Seminaril osaleb ligi sada huvilist.

Ühisseminari kava: http://environ.emu.ee/sundmused/