Eesti Maaülikooli rektoriks valiti Mait Klaassen

Eesti Maaülikooli rektoriks valiti uueks ametiajaks praegu ametisolev rektor Mait Klaassen.

Hääletussedeleid jagati valimiskogule välja 181. Hääletuskastis oli 181 sedelit, neist 23 märgistamata ja 2 rikutud sedelit. Mait Klaasseni poolt hääletas 156 valimiskogu liiget.

Valimiskogusse kuulub 260 liiget, nende seas kõik ülikooli nõukogu liikmed, kõikide akadeemiliste struktuuriüksuste nõukogude liikmed, kõik ülikooli korralised professorid, dotsendid, juhtivteadurid, vanemteadurid ning üliõpilasesinduse poolt valitud üliõpilaste esindajad, kes moodustavad valimiskogu koosseisust viiendiku.

Mait Klaassen on lõpetanud endise Eesti Põllumajanduse Akadeemia veterinaaria erialal ning olnud aastatel 1991-1993 veterinaariateaduskonna sisehaiguste kateedri juhataja ja professor. Klaassen on olnud Eesti Maaülikooli rektor aastatel 2008-2012 ning 1993-1997 (Eesti Põllumajandusülikool). Mait Klaassen on Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler.

Rektori uus ametiaeg algab 1. jaanuaril 2013 ning kestab viis aastat. Rektori inauguratsioonitseremoonia toimub 24. jaanuaril Eesti Maaülikoolis.