Konverents „Ühistegevuse arengust Eestis. 110 aastat Tartu Hoiu-laenuühistu asutamisest”

12. oktoobril 2012 kell 10.15 toimub Eesti Maaülikooli aulas konverents „Ühistegevuse arengust Eestis. 110 aastat Tartu Hoiu-laenuühistu asutamisest”, mis on pühendatud Tartu Hoiu-laenuühistu 110. aastapäevale.

2012. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks ühistegevuse aastaks. Konverentsil vaatame tagasi aastasse 1902, mil Jaan Tõnissoni eestvedamisel asutati Tartu Eesti Laenu- ja Hoiu Ühisus ning mida peetakse Eesti rahvusliku ühistegevuse ja ühistupanganduse sünnidaatumiks. Kuidas on majanduslik ühistegevus aja jooksul muutunud? Milles seisneb ühistulise majanduse olulisus? Millised on ühistegeliku majandusmudeli eelised konkurentsipõhise majandusmudeli ees? Need on mõned küsimused, mis konverentsil arutluse all on.

Konverentsi avab Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. Ettekanded peavad Andro Roos (Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees), Jaan Leetsar (Eesti Maaülikooli dotsent), Illar Lemetti (Eesti Põllumajandusministeeriumi asekantsler), Rando Värnik (Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor, professor), Kaie Laaneväli (Saaremaa Hoiu-laenuühistu nõukogu esimees), Anne Valk (Tartu Korteriühistute Liidu juhatuse esimees). Lisaks ettekannetele toimub aula eesruumis minimess, kus kodumaiste toodetega kauplevad Tartu Hoiu-laenuühistu liikmed. Müügil on mitmekesine kaup. Pärast ametlikku osa toimub kaks põnevat töötuba. Esimeses töötoas jagab Tartu Hoiu-laenuühistu liige koolitaja Margus Alviste nippe enesekehtestamisest, teises töötoas teeb Tartu Hoiu-laenuühistu liige giid Krista Pisuke virtuaalse Tartu linna tuuri.

Konverents on tasuta.

Konverentsi korraldavad Akadeemiline Ühistegevuse Selts, Eesti Maaülikool ja Tartu Hoiu-laenuühistu.

Kõik huvilised on oodatud konverentsil osalema. Palume registreeruda aadressil www.yhistupank.ee/konverents või telefonil 740 7134.