Maaülikooli emeriitprofessor pälvis elutöö auhinna

Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) otsustas anda tänavuse Elutöö auhinna Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Aleksander Maastikule. „Elutöö auhind läks õigetesse kätesse – emeriitprofessor Aleksander Maastik on Eesti veeteadlaste ja -inseneride harimisel andnud märkimisväärse panuse,“ ütles EVELi juhatuse esimees Hans Liibek.

Emeriitprofessor Aleksander Maastik on hüdrotehnikateadlane, tehnikateaduste doktor. Ta on avaldanud trükiseid hüdraulika, vihmutuse ja veekaitse ning erialasõnavara alal, koostanud veekaitsesõnastiku ja soome-eesti-inglise-saksa-rootsi-läti-vene keskkonnasõnastiku. Professor Maastik on Valgetähe neljanda klassi ordeni kavaler.

„Eks igaühele tee rõõmu, kui ta töö tunnustust leiab," jäi emeriitprofessor Aleksander Maastik uudist kuuldes tagasihoidlikuks.

Allikas: Äripäev Online