Maaülikool paneb õla alla õppekavade väljatöötamisele Kesk-Aasia ülikoolides

Eile lõppes maaülikoolis kahepäevane kohtumine Itaalia, Portugali, Ungari, Poola, ning teisest küljest Kasahstani, Tadžikistani, Kõrgõzstani ja Usbekistani ülikoolide ning valitsusasutuste esindajate vahel. Tegemist oli jätkuga möödunud aasta sügisel toimunud seminarile, mille eesmärgiks on abistada Kesk-Aasia ülikoole põllumajandusvaldkonna õppekavade väljatöötamisel.

EL projekti TEMPUS raames toimuvate seminaride ja töötubade tulemusel peaks Kesk-Aasia riikides kasutatavad õppetasemed muutuma võrreldavateks EL omadega, soodustades seega ka üliõpilasvahetust.

Seminar toimus Baeri majas, mille kohta Poola esindaja märkis: „Õppekavade väljatöötamiseks tulevase üliõpilaskonna jaoks, millest osa jätkab kindlasti ka embrüoloogia rajaja, Karl Ernst von Baeri raja järgimist, sobivamat kohta kui Baeri maja ilmselt pole.“