Maaülikoolis lõpetab esimene lend biotehniliste süsteemide eriala tudengeid

Kolmapäeval, 11. juunil lõpetab Eesti Maaülikooli esimene lend biotehniliste süsteemide eriala tudengeid. Kokku lõpetab täna Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi ja Tartu tehnikakolledži 78 tudengit.

„Biotehniliste süsteemide esimese lennu lõpetab seitse tubli noort spetsialisti, kellel on teadmised sellest, kuidas inimene, loom, taim ja masin töökeskkonnana kõige otstarbekamal viisil koos toimivad,“ selgitas Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi direktor Margus Arak. Direktori kinnitusel jätkavad osad tudengid magistriõpinguid, osa spetsialiste läheb aga edasi tööle. Biotehniliste süsteemide eriala lõpetanud leiavad erialast tööd tootmis- või arendusettevõtte tehnoloogi, tehnikaspetsialisti, hooldus- või müügijuhi või keskastme juhina.

Kokku lõpetab Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi ja Tartu tehnikakolledži 78 tudengit, neist neli cum laude.