Algavad Teaduslahingu eelvoorud

26.-30. jaanuarini toimuvad 15 maakonnakeskuses ja Tallinnas noorteadlaste projekti „Elus teadus“ ja Eesti Maaülikooli üliõpilaste koostöös korraldatava, põhikooliõpilastele suunatud Teaduslahingu eelvoorud.

Teaduslahingus saavad põhikooliõpilased igapäevaelus ette tulevatele probleemidele ja teaduslikele küsimustele käed külge panna ning leida läbi katsetamise ja meeskonnatöö neile lahendus.

„Mul on hea meel, et juba esimesel võistlusaastal on Teaduslahingust osa võtmas üle 100 kooli võistkonnad,“ ütles Teaduslahingu projektijuht Kristi Parro. „Loodame, et võistlus kasvatab noortes uudishimu leida igapäevastest tegevustest killuke teadust.“ Parrot rõõmustab, et õpilased tahavad üha rohkem avastada ja ei karda nii palju eksida: „Sest see, mis lõpuks loeb, on õppimine koos sõpradega, ja mõnuga“. Samadel põhimõtetel toimetavad ka Teaduslahingu vabatahtlikest korraldajad – ettevalmistusi tehakse õhinaga ja pidevalt õppides.

„Innovatsioon ning uute lahenduste kasutuselevõtt tootmis- ja arendustegevuses on üks meie ettevõtte peamisi eesmärke," lausus Teaduslahingut toetava Saku Õlletehase turundusdirektor Kadri Ärm. „Nii meile ettevõttena kui Eesti majandusele tervikuna on eduks tarvis kõrgetasemelist teadus- ja arendustegevust ning noorte teadlaste juurdekasvu just sarnaste algatuste toel, nagu Teaduslahing.“

Eelvoorude ajakava:
Esmaspäev, 26. jaanuar 2015
1) Tartumaa, Tartu Mart Reiniku kooli 2. korruse aula (Riia 25, Tartu)
2) Põlvamaa, Põlva Ühisgümnaasium (Kesk 25, Põlva)
3) Jõgevamaa ja Valgamaa (eelvoorud toimuvad koos Tartus), Tartu Veeriku Kool (Veeriku 41, Tartu)

Teisipäev, 27. jaanuar 2015
1) Pärnumaa, Pärnu Mai Kool (Mai 3, Pärnu)
2) Ida-Virumaa, Jõhvi Gümnaasium (Hariduse 5, Jõhvi)
3) Harjumaa, Saue Gümnaasium (Nurmesalu 9, Saue)

Kolmapäev, 28. jaanuar 2015
1) Saaremaa, Kuressaare Gümnaasium (Nooruse 1, Kuressaare)
2) Lääne-Virumaa, Rakvere Gümnaasium (Vabaduse 1, Rakvere)
3) Tallinn, Kalevi Spordihall (Herne 30, Tallinn)

Neljapäev, 29. jaanuar 2015
1) Läänemaa, Lihula Gümnaasium (Jaama 9, Lihula)
2) Võrumaa, Võru Kreutzwaldi Gümnaasium (Kooli 7, Võru)
3) Järvamaa, Paide Gümnaasium (Aiavilja 3, Paide)

Reede, 30. jaanuar 2015
1) Hiiumaa, Kärdla Ühisgümnaasium (Uus 4, Kärdla)
2) Viljandimaa ja Raplamaa (eelvoorud toimuvad koos Viljandis), Viljandi Kesklinna Kool (Uueveski tee 1, Viljandi)

Kõik eelvoorud algavad kell 11:00 ja lõpevad kell 14:00.

Teaduslahingus osalevad 7.-9. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Kokku osaleb võistlusel 159 võistkonda 15 maakonnast ja Tallinnast.

Iga piirkonna eelvooru võitja saab edasi finaali, mis toimub 15. mail Eesti Maaülikoolis. Lisainfot Teaduslahingu kohta leiab kodulehelt http://teaduslahing.emu.ee.

Teaduslahingule panevad õla alla Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur.