Eesti Maaülikooli kloonitud lehmmullikas sai aastaseks

Eesti Maaülikooli, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli  koostöös sündinud kloonvasikas Augustiina sai augustis aastaseks.

„Kindlasti on see kloonimistehnoloogia arendamise seisukohast suur töövõit,“ ütles Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma, kelle sõnul on suurloomade kloonimisel nii meil kui mujal maailmas suurimaks probleemiks kloonjärglaste tervis. „Augustiina täiskasvanuikka jõudmine näitab, et meie tehnoloogia võimaldab saada normaalselt arenenud loomi.“ Kloonmullika kasvatamisel on teadlastele suur abi olnud Märja katsefarmi töötajatest, maaülikooli suurloomakliiniku arstidest ja tudengitest.

Tulevikus loodavad teadlased luua transgeenseid kloonlehmi, kelle piimast saaks toota ravimeid.

Lisainfo: Ülle Jaakma, Eesti Maaülikooli teadusprorektor, tel: 731 3466, e-post: ylle.jaakma@emu.ee