Maaülikooli mahepärastlõunal räägitakse mahetoidust ja selle kasvatamisest

Esmaspäeval, 5. septembril algusega kell 15.00 toimub Eesti Maaülikooli mahekeskuses mahepärastlõuna, kus tutvustatakse maaülikoolis läbiviidavaid katseid ning jagatakse näpunäiteid mahetoidu kasvatamiseks.

Eesti Maaülikooli projektijuht Elen Peetsmann selgitas, et taimekaitsevahendite kasutus on tõusutrendis ja nende jääke leidub nii vees, mullas kui ka toidus: „Kahjuks kasutavad inimesed ka oma koduaedades erinevaid pestitsiide väga kergekäeliselt, just seetõttu tutvustame mahepärastlõunal maaülikooli katsete põhjal, kuidas oma koduaias võimalikult keskkonnasõbralikult toimetada ning hoida elurikkust, sh tolmeldajaid putukaid.“

Mahepärastlõunal jagatakse kasulikke nippe mahetoidu kasvatamiseks, tasuta saab kaasa korjata maheaia õunu – moosiks, mahlaks või lihtsalt söömiseks. Ringkäiku viib läbi professor Anne Luik.

Mahepärastlõuna toimub Tõnissoni majas, mis asub Viljandi ringil Eerikal kohe pärast linnapiiri paremat kätt pargis. Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika.

Asukohakaart: http://mahekeskus.emu.ee/uldinfo/kontakt/