Tallinnas kogunes Euroopa loomaarstide föderatsiooni üldkogu

Eelmisel nädalal kogunes Tallinnasse Euroopa loomaarstide föderatsiooni (FVE) üldkogu, et arutleda veterinaarmeditsiini ja sellega seotud valdkondade tuleviku üle ning kujundada seisukohad eriala puudutavate poliitiliste otsuste suunamiseks.

Tallinnas toimuval üldkogul kujundati ühine seisukoht loomade vaktsineerimise osas ning arutleti põhjalikumalt loomaarsti vastutusest. Teiste oluliste teemade kõrval tegeles üldkogu sel aastal ka loomade heaolu küsimustega. Glasgow Ülikooli õppejõud, pikaajalise kogemusega loomade kardioloog Dr Freda Scott Parki külalisloeng üldkogul tõstatas küsimuse, kas seos inimeste ja loomade väärkohtlemise vahel on veterinaaria küsimus.

Eesti Loomaarstide Ühingu esindajaks FVE juures on Eesti Maaülikooli veterinaar- ja loomakasvatuse instituudi direktor Toomas Tiirats, kelle sõnul on niivõrd esindusliku üldkogu korraldamise võimalus Eestile suur au. Euroopas roteeruva üldkogu korraldusõigus on Eestile antud tänu Eesti Loomaarstide Ühingu aktiivsele liikmestaatusele FVE juures 10 aasta vältel. “Üldkogu toimumine Eestis annab hea võimaluse kohalikel ekspertidel olulistes teemades kaasa rääkida,” leiab Toomas Tiirats. Samuti on see hea võimalus Eestit väljapoole tutvustada. Läbi erinevate meediakajastuste ja infovahetuste jõuab Tallinnas toimuv ligi 200 000 loomaarstini üle Euroopa.

Neli päeva vältava üldkogu raames toimub kaheksa kitsama valdkonna ekspertide töökohtumist ning kõiki osalejaid kaasav üldkogu. Osalejaid on kokku 38 riigist.

Üldkogu ametlik avamine leidis aset Meriton hotelli konverentsikeskuses reedel, 9. juunil kell 9.00. Üldkogu avas Eesti Vabariigi maaeluminister Tarmo Tamm. Üldkogu juhatas FVE president Rafael Laguens.