Eesti Maaülikooli rektor annab ametivande

Teisipäeval, 23. jaanuaril algusega kell 16.00 toimub maaülikooli peahoone, Kreutzwaldi 1a, aulas rektor Mait Klaasseni inauguratsioonitseremoonia. Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid annab rektorile üle ametiraha.

Tseremoonial annab Mait Klaassen Eesti Maaülikooli nõukogu ees rektori ametivande ning peab inauguratsioonikõne.

Tervituseks võtavad sõna haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Rektorite Nõukogu esimees professor Tiit Land ning Eesti Maaülikooli üliõpilasesinduse esimees Anett Nurm.

Inauguratsioonitseremoonial musitseerivad Marta Mutso viiulil, Maria Mutso tšellol ja Andries Dekelver klaveril.

Mait Klaasseni juhitava Eesti Maaülikooli rektoraadi koosseisus alustas tööd õppevaldkonna eest vastutav õppeprorektor professor Endla Reintam, teadusprorektorina jätkab professor Ülle Jaakma.

Mait Klaasseni valis Eesti Maaülikooli rektoriks ülikooli valimiskogu möödunud aasta 29. septembril. Mait Klaasseni ametiaeg maaülikooli rektorina algas 1. jaanuaril 2018 ja kestab viis aastat.

Inauguratsiooni otseülekannet saab näha veebis aadressil http://video.emu.ee algusega kell 16.00.