Tartlased said uudistada pneumobiile

Maaülikooli tehnikatudengitest koosnev Tehnikaüliõpilaste selts viis Tartu kesklinna Küüni tänavale omatehtud suruõhuautod ehk pneumobiilid. Linlased ja ka paljud Tartu külalised said masinaid vaadata, käega katsuda ning isegi sõitu proovida.

Paljudele tudengitele on lõputunnistused pidulikult üle antud ja nüüd on tarvis uusi nutikaid noori, sõnas tehnikainstituudi direktor Margus Arak. Pneumobiilide väljanäitus saigi sätitud sisseastumisperioodi esimesele päevale, et ennast näidata ja äratada noortes huvi õppida tehnikaalasid.

Linlased võtsid pneumobiilid hästi vastu. Mõnu lasi tehnikatudengite kätetööst silmad vaid põgusalt üle, mõni uuris konstruktsioone päris detailselt ja kõige tõsisemad huvilised ei lahkunud enne, kui olid saanud pisut susisevate masinatega väikese tiiru teha.

Tartus võiksidki ainult sellised autod tänavatel sõita, kiitis umbes kümneaastane poisiklutt korraldajaid.