Pressiteated

Sümpoosioni keskmes on eesti keele kui teaduskeele tulevik

Sümpoosionil käsitletud teemade kohta saab lähemalt lugeda ka Tartu Postimehe artiklist "Teadlased: eestikeelne kõrgharidus on üksnes tahte küsimus".

23. novembril toimuval sümpoosionil „Eestikeelne ülikool, eestikeelne teadus“ vaagiti eestikeelse teaduskommunikatsiooni, kõrghariduse ja erialakeele vajalikkust.

Eesti Maaülikooli keelekeskuse juht Ülle Sihver selgitas, et oluline on jõuda ühisele arusaamale selles, kas vahendada teadustulemusi eesti või mõnes muus keeles. Kuid mille põhjal seda otsustada? „Peame teadvustama, et ühtlasi edastame valikuid tehes sõnumi praegustele noortele akadeemilise eesti keele ja omakeelse erialakeele kasutusvõimaluste kohta,“ täiendas Sihver.

Sel aastal on teadus-, kõrgharidus- ja erialakeel leidnud elavat vastukaja ka ajakirjanduses. Teadlikkuse määr keelest kui õppejõu, õppuri, teadlase ning erialainimese esmaolulisest töövahendist ja selle mõjust on üha suurenenud. Sihveri sõnul suunabki selliste teemade käsitlemine ja taaskäsitlemine meid oma keelevalikutes leidma otstarbekat ja teadvustatud tasakaalu.