Elektroonikud ja geotehnoloogid kogunesid doktorikooli

Tartus maaülikooli tehnikainstituudi õppehoones ning V Spa konverentsikeskuses peetakse 14. - 19. jaanuarini doktorikooli ning sümpoosioni, mis käsitlevad elektrimasinate tänaseid väljakutseid ja probleeme.
Eestimaalaste kõrval astub üles esinejaid Taanist, Tšiilist, Saksamaalt, Leedust, Venemaalt jm. Juttu tuleb elektrimasinate efektiivsusest, nende juhtimisest, konstruktsioonist. Muu hulgas näiteks induktsioonmootoritest, energia salvestamise muunduritest, isesõitvatest autodest, nende mehhatroonikast jm. Analüüsitakse võrdlusandmeid ja seadmete ohutust.
Osa võtavad nii Taltechi kui Eesti Maaülikooli teadlased ja doktorandid. Samuti väliskülalised. Doktorikooli “Doctoral School of Energy and Geotechnology III” ning 19. rahvusvahelist sümpoosioni “Topical problems in the field of electrical and power engineering" korraldavad Taltech ning Eesti Maaülikool.