Solaride ilmus rahva ette

Foto: Risto Mets / EMÜ
Solaride'i esiltus Ahha keskuses.

Septembrikuu teises pooles ei kustunud prožektorid Maaülikooli Tehnikamaja suures töökojas enam ka öösiti, sest valmis pidi ta saama: Baltimaade esimene päikesejõul töötav auto Solaride. Ja ta sai.

Sõiduki valmimisse panustas oma vabatahtliku tööga 189 inimest kuuest kõrgkoolist. Lisaks teisi asjahuvilisi. Läbi mängiti kümme erinevat auto disaini ja kokku võttis auto valmissaamine aega 651 päeva. Suur oli külaliste aplaus ja meeskonnaliikmete kergendus, kui robot lohistas auto pealt maha musta värvi katte.

Ettevõtmise eesmärgiks oli ühendada noored tehnilise taibuga talendid ning panna nad ühise eesmärgi nimel tööle. Tehnoloogiaprojekt populariseerib ka inseneriharidust ja jätkusuutlikku tehnoloogiat ning vähem olulised pole ka sportlikud eesmärgid. Nimelt sõidab kuni 140 km/h kiirust arendav päikeseauto Marokosse, kus see pannakse proovile ülemaailmses konkurentsis.

Maaülikoolist löövad masina ehitamise juures kaasa Tehnikaüliõpilaste selts jt vabatahtlikud.