Maaülikooli nõukogu juhiks valiti Ants Noot

Foto: Eesti Gaas

23. novembril kogunes Eesti Maaülikoolis nõukogu, kes valis endi hulgast uue nõukogu esimehe. Pärast Alar Karist sai uueks esimeheks Eesti Gaas AS juhatuse esimees Ants Noot.

Ants Noot lõpetas 1987. aastal Tallinna 43. keskkooli ning 1993. aastal EPMÜ majandusteaduskonnas ettevõtluse ja ökonoomika eriala. 2007. aastal pälvis ta Valgetähe III klassi teenetemärgi.

Nõukogu arutas teisipäevasel istungil kolme päevakorrapunkti: 1. auditikomitee ettepanek nõukogule 2021.-2023. aasta majandusaasta aruande auditeerija (välisaudiitori) nimetamiseks, 2. nõukogu esimehe valimine ja 3. algatatud küsimustele vastamine.

Vastavalt 2019. aasta 1. septembrist kehtima hakanud Eesti Maaülikooli seadusele muutus ülikooli juhtimine 2020. aasta alguses kahetasandiliseks. Nõukogu on maaülikooli kõrgeim juhtimisorgan, kes otsustab ülikooli strateegiliste küsimuste üle ning vastutab kestliku arengu eest. Näiteks jäävad nõukogu käsitleda olulised majandus- ja finantsalased ning varaga seotud otsused.

Seitsmeliikmelisse nõukokku valib kolm liiget ülikooli senat, ühe liikme nimetab Eesti Teaduste Akadeemia ning kolm liiget nimetab valdkonna eest vastutav minister. Lisaks Noodile kuuluvad nõukokku Graanul Invest AS juhatuse esimees Raul Kirjanen, Eesti Tõusigade Aretusühistu (ETSAÜ) tegevjuht ja juhatuse liige ning söödatootmisettevõtte Anu Ait OÜ juht Anu Hellenurme, maaülikooli professorid Marika Mänd ja Riho Gross, dotsent Paavo Kaimre ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi juhtivteadur, akadeemik Anne Kahru. Nõukogu esimehel on vastavalt Eesti Maaülikooli seadusele ülikooli juhtimises kandev roll.