Eesti ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolidega

Foto: Pexels

Eesti ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolide ning teadusasutustega.

Eesti ülikoolid peavad Venemaa agressiooni õigustamatuks ja mõistavad hukka sõjalise rünnaku sõltumatu riigi vastu. "Akadeemilistel kogukondadel kogu maailmas, sealhulgas Venemaal ja Valgevenes, on moraalne vastutus seista rahu, akadeemiliste ja demokraatlike väärtuste eest," selgitas rektorite nõukogu esimees Mart Kalm.

Samas tunnustatakse paljusid Vene teadlasi ja teadusajakirjanikke, kes on võtnud sõna Venemaa algatatud sõja vastu Euroopa südames. "Avaldame kahetsust, et Venemaa ja Valgevene ülikoolid ja teadusorganisatsioonid selles küsimuses vaikivad. Vajame praegu igat kanalit Ukrainas toimuva sõja peatamiseks ning ülikoolid, arvestades nende ühiskondliku kaalu, peavad samuti oma panuse andma."

Avaldusega on liitunud Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja EBS.