Maaülikooli õppekeskus võõrustab avatud kalasadamate päeval külalisi

Tihe programm igas vanuses külastajaile ja eriti peredele ootab neid, kes sõidavad laupäeval, 30. aprillil Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskusesse.

Üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval saab tutvuda sadamate ja kalandusega, maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritustest. Võrtsjärve õppekeskuses saab lisaks kala püüda ja õppida kala väärindama.

Avatud on lasteala, näeb vetelpäästekoerte demonstratsioonesinemist, kuuleb põnevaid loenguid vee-elustikust ja saab ka järvele parvega sõitma minna. Mõistagi on avatud maaülikooli järvemuuseum. Muusikalise poole eest hoolitsevad Elva muusikakooli lapsed ja õpetajad, lõõtspillimängija Rauno Koorts ja Nedsaja küla bänd.

Võrtsjärve Limnoloogia sadamaala ja keskus on külalistele avatud kell 8 - 18.30.