Noored tahavad enim õppida maamajandust, keskkonnakaitset, geodeesiat ja veterinaariat

Foto: Martin Mae
Aerofoto EMÜ linnakust Tähtveres.

Ööl vastu 9. juulit lõppenud vastuvõtuperioodi jooksul esitati Eesti Maaülikooli astumiseks 2906 avaldust bakalaureuseõppesse ja 410 avaldust magistriõppesse.

Kõrgeimaks kujunesid konkursid maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise õppekavale, kus päevase õppevormi konkurss ulatub 13,36 ühele õppekohale. Sama õppekava sessioonõppe vormis aga 13,9-ni.

Konkursilt järgnesid keskkonnakaitse (10,82) ning geodeesia, kinnisvara- ja maakorralduse (9,0) õppekavad. Tihedalt kannul oli veterinaarmeditsiin, kus konkursiks kujunes 8,97. Keskmine konkurss kõigi bakalaureuseõppekavade lõikes oli 5,27.

Konkurssidega lähemalt saab tutvuda sisseastumise infoportaali sais.ee kaudu. Maaülikooli õppekavade kohta saab rohkem lugeda siit!