Parimad jooksid Torni 16. korrusele vähem kui minutiga

Erwan Yann Rauwel jooksu finišis

Tänavune tornijooks tõi Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Päeva (IDUS) programmi kuuludes kohale võistlejaid mitmetest Tartu kõrgkoolidest, kes kõik lootsid võimalikult kiiresti ühiselamu 0-korruselt 16. korrusele​ jõuda.

Meeste klassis ei olnud vastast raja 53 sekundiga läbinud Kristjan Roosvaldile, kes oli sekund kiirem Kaupo Tammemäest. Põnev oli heitlus kolmandale kohale, kui Matouš Neubauer (PKI) ja Kaimar Saareleht (VLI) lõpetasid jooksu 58 sekundiga. Kordusjooksus 8. korrusele jäi peale Neubauer, kellele läks kokkuvõttes kirja kolmas ja EMÜ meistrivõistluste arvestuses esikoht. Napilt neljandaks jäänud Saareleht oli EMÜ arvestuses teine.

Naiste võistluse kiireim aeg läks väljapoole maaülikooli - Teesi Tuul tõusis 16. korrusele minuti ja 11 sekundiga. Võitjale järgnesid EMÜ võistlejad Tamara Miklušova (VLI) ajaga 1.15 ja Carmen Kuningas (VLI) ajaga 1.16. EMÜ meistrivõistluste arvestuses sai kolmanda koha Meeri-Helena Kalamees (VLI).