Video: tudengid startisid suruõhuvormelite võistlusele

Foto: Risto Mets

Esmaspäeva hommikul haakisid Tehnikaüliõpilaste Seltsi liikmed väikebussile sappa haagise, millel nende enda ehitatud suruõhul töötav vormel. Teekond viib nad Ungarisse rahvusvahelistele võistlustele, kus neil tuleb ringrajal rinda pista osavate konkurentidega 20 riigist.

Varasemalt on maaülikooli tehnikatudengid võitnud pneumovormelite võistlustelt hulga auhindu tõestades, et maaülikoolis antav tehnikaharidus võimaldab olla rahvusvahelises konkurentsis vägagi edukas. Need võistlused ongi kutsutud ellu selleks, et tulevased insenerid saaksid autosid ehitades detailsed oskused nii projekteerimises, automaatikas, elektroonikas, pinkide kasutamises ja masinaehituses.

Vahepealsetel koroona-aastatel tuli võistleda veebi teel, kuid nüüd on taas võimalus sõita kohale ja näidata kõiki neid uuenduslikke ideid, mis on sündinud siinsamas Tehnikamaja garaažis. Samas garaažis, kus ehitati valmis ka Eesti esimene päikeseauto Solaride.