Järvemuuseum võõrustab uudishimu päeval huvilisi

Foto: virtuaalne.emu.ee
EMÜ järvemuuseumi väljapanek

President Alar Karise ettepanekul tähistatakse Eestis tänavu 17. novembril uudishimu päeva. Maaülikool kutsub sel puhul huvilisi oma Võrtsjärve-äärsesse järvemuuseumisse, et teha tutvust kodumaiste kalaliikidega ning õppida uut ja põnevat töötoas.

Programmi raames esinevad Eesti Maaülikooli vanemteadurid Helen Agasild ja Priit Zingel teemal "Amazonas - kaugel ja lähedal, müüdid ja saladused...". Lisaks sellele toimub giidiga muuseumiekskursioon ning praktiline töötuba "Kalade määramine, lahkamine ja Gyotaku". Väljend Gyotaku tuleneb jaapanikeelsetest sõnadest gyo “kala”+ taku “printima, hõõruma”. Osalejatel on võimalik mälestuseks "printida" kalapildiga T-särk.
Täpsem programmi ajakava ja registreerimisvorm kõigile huvilistele on saadaval siin.

Uudishimu päeva algatuse eesmärk on meie ühiskonnas veelgi väärtustada teadmisi, innustada teada tahtmise soovi ja silmaringi laiendamist. Teisisõnu, valada neid nurgakive, millele ehitame tarka ja haritud Eestit. Kutsume üles kõiki sel päeval õppima midagi uut!