Mullapäeval selgub aasta mullasõber

Maaülikoolis toimuva traditsioonilise mullapäeva keskmes on tänavu muld ja väetamine. Selgub ka mullasõber 2022 ning kuulutatakse välja aasta muld.

Tasakaalustatud väetamisel on lisaks saagikuse tagamisele kandev roll mulla ja kogu ümbritseva keskkonna seisundi ning taimekasvatuse tasuvuse kujundamisel, selgitas professor Alar Astover, kes on mullapäeva üks korraldajaid. Mullapäeval antakse ülevaade väetiste kasutamise erinevatest aspektidest rohepöörde valguses ja Eesti põllumuldade väetistarbest.

XIII Mullapäev algab maaülikooli aulas 5. detsembril kell 10 ning selle korraldab Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituut koostöös Eesti Mullateaduse Seltsiga. Videoülekannet üritusest saab vaadata aadressilt video.emu.ee.

Lisainfo: Alar Astover, alar.astover@emu.ee