Piltuudis: kohvik lubab külalistel võtta toitu kaasa prügivabalt

Foto: Risto Mets / EMÜ
Toidukarpide pandisüsteem maaülikooli peamaja kohvikus.

Maaülikooli peamajas tegi sel nädalal taas uksed lahti kohvik, kus lisaks ülikooliperele armsaks saanud einestamisvõimalustele leidub ka uusi lahendusi.

Üks neist on võimalus osta toit kaasa koju või kontorisse nii, et sellega ei tekitaks külalised prahti ja koormust keskkonnale. Kohvik lõi pandisüsteemi, mille abil saab klient rentida endale korduvkasutatava toidukarbi ning tuues karbi tagasi kohvikusse, saab klient tagasi ka panti jäetud rahasumma.

Toidukarbid läbivad enne taaskasutamist kohvikus põhjaliku puhastuse, et järgmisel kasutajal oleks ohutu seda kasutada.

„Taaskasutamise põhimõte on väga heas kooskõlas Rohelise ülikooli põhimõtetega maaülikoolis ning kohvikupidajat tuleb sellise initsiatiivi eest kiita,“ sõnas rohelise ülikooli strateegia juht Sille Rebane. Tulevikus kavatseb ülikool tema sõnul taaskasutusele veelgi rohkem tähelepanu pöörata.

Maaülikooli peahoones on kohvik avatud tööpäeviti vahemikus kell 10 - 14.30. Kohviku leht Facebookis on nähtav siin.