Video ja fotod: Rootsi kuningas tundis maaülikoolis siirast huvi metsa- ja põllumajandusteemade vastu

Foto: Eesti Maaülikool
Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf kuningamänni järglast istutamas

Täna külastas Eesti Maaülikooli Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf. Kuningas viibib Eestis riigivisiidil 2.-4. maini.

Kuningat võõrustanud rektor Ülle Jaakma sõnul tundis Tema Majesteet väga suurt huvi metsateemade vastu. Kuningas istutas koos president Alar Karisega maaülikooli Metsamaja ette Järvseljal kasvava kuningamänni järglase. Kuningamänni, Järvselja õppe- ja katsemetskonna tegevuse ja meie metsandusalase teadustöö kohta oli kuningal palju küsimusi.

Kuningas külastas ka näitust "Kliimanutikas põllumajandus ja metsandus: ringbiomajanduse vundament" ning uuris huviga näitusele välja pandud tootenäidiseid. Tal oli palju küsimusi nii taimekaitse, sinimajanduse, veterinaarmeditsiini, seenekasvatuse, kaugseirevõimaluste kui ka muude metsa ja põllumajanduse teemade kohta. Huviga tutvus ta ka professor Ülo Niinemetsa juhitud lenduvühendite analüüsi laboris tutvustatud taimede stressi katsega.

Kuninga ja tema kaaskonna planeeritud külaskäik maaülikoolis läks kuninga siira ja sügava huvi tõttu tükk aega pikemaks.

Vaata videot kuninga saabumisest ja puu istutamisest: