Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf tänas maaülikooli hea vastuvõtu eest

Foto: Lili Veesaar
I klassi Kuningliku Põhjatähe orden

Mai alguses külastas Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf oma Eesti riigivisiidi ajal ka Eesti Maaülikooli.

Kuningas tutvus maaülikooli õppe-, teadus- ja arendustööga näitusel "Kliimanutikas põllumajandus ja metsandus: ringbiomajanduse vundament" ning külastas professor Ülo Niinemetsa juhitud lenduvühendite analüüsi laborit. Lisaks tegi Tema Majesteet sissekande Eesti Maaülikooli auraamatusse ja istutas maaülikooli linnakusse Metsamaja ette kuningamänni järglase.

Kuningas Carl XVI Gustaf tundis maaülikooli teemade vastu suurt huvi, tuleb ju nii Eestis kui ka Rootsis leida põllumajanduses ja metsanduses lahendusi sarnastele küsimustele.

Tänutäheks meeldiva vastuvõtu eest saabus eile Eesti Maaülikooli kena raamitud paraadpilt Rootsi kuningapaarist: kuningas Carl XVI Gustafist ja kuninganna Silviast.

Samuti tänas Tema Majesteet rektor Ülle Jaakmad küllakutse eest Eesti Maaülikooli juba visiidi käigus, andes talle I klassi Kuningliku Põhjatähe ordeni. Orden anti Ülle Jaakmale üle 2. mail toimunud riigiõhtusöögil Viimsi Artiumis.

Vaata videost 10-minutilist kokkuvõtet kuninga saabumisest maaülikooli ja kuningamänni istutamisest:

Raamitud paraadpilt Rootsi kuningapaarist (Foto: Kristina Kurm)