Pressiteated

Järvseljale istutati Euroopa park

Möödunud nädalal peeti Tartus Euroopa kõrgharidusagentuuride "Study in Europe" aastakonverentsi, mille ühe osana tegid konverentsilised heateo ka Eesti loodusele, istutades maha hulga kuusetaimi.

Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid lausus haridustegelasi tervitades, et Järvselja on teaduslikult üks uuritumaid metsa-alasid maailmas. Metsandus omakorda on Eesti teaduse üks lipulaevu.
Järvselja õppe- ja katsemetskonna juhataja Tanel Piir jagas näpunäiteid, kuidas metsataimed mulda asetada nii, et nad ka kindlasti kasvama hakkaksid. Enamiku külaliste jaoks oli see esimene kord istutada metsa ning pärast istutustööd kiitsid nad korraldajaid saadud uue kogemuse eest.
Haridus- ja Noorteamet korraldas "Study in Europe" aastakonverentsi 7. - 9. juunini Tartus. Võõrustati rohkem kui 50 delegaati 25 riigist. Tegu oli erakordse kokkusaamisega, sest läbi aegade teist korda sai ürituse korraldusõiguse Brüsseli-väline agentuur. 

"Kuna Tartumaal kogunesid Euroopa Liidu programmi "Study in Europe" kõrghariduse agentuurid, kelle üheks tööks on Euroopa ülikoolide ja õppimisvõimaluste tutvustamine, siis sümboliseerib istutatud park just Euroopa koostööd ning sünergiat jätkamaks seda kõike ka tulevikus," lisas konverentsi "Study in Europe" peakorraldaja ning Eesti kõrghariduse rahvusvahelise tutvustamise juht Eero Loonurm.

"Park loodigi Haridus- ja Noorteameti ning Eesti Maaülikooli koostöös. Arvestades, et Eesti Maaülikool on maailma 50 parima metsanduse ja põllumajanduse valdkonna ülikooli seas ning peagi vist ka Euroopa esikümnes, siis oli Järvselja ideaalne koht muuhulgas ka Eesti kui kompetentsikeskuse tutvustamiseks," lisas Loonurm.

Konverentsil olid lisaks Euroopa kui õppimise sihtkohana tutvustamisele fookuses ka kõrghariduse ja välistudengite majanduslik mõju, riiklikud õpirände strateegiad ning globaalsed kõrgharidusvaldkonna trendid.

Euroopa park hakkab kasvama Eesti Maaülikoolile kuuluva Järvselja õppe- ja katsemetskonna territooriumil. Selle istutajad võivad tulla oma kätetööd üle vaatama kogu oma eluajal.