Pressiteated

Linnapea ja rektorite rattasõit algas maaülikooli linnakust

Foto: Risto Mets / EMÜ
Tartu kõrgkoolide ja Tartu linna esindajad rattasõidu eel maaülikooli spordihoone parklas.

16. – 22. septembrini tähistatakse üle-euroopalist liikuvusnädalat ning selles osaleb ka Tartu linn. Koos kõrgkoolide esindajatega sõideti 18. septembril ühiselt ratastel läbi teekonnad, kuidas õppurid oma kooli võiksid jõuda ning teekonnal kogeti nii häid kui kesiseid liiklusolusid.

Sõidu eesmärk oli vaadata, kui lihtne või keeruline on jõuda töötajatel eri kõrgkoolidesse tööle ning üliõpilastel õppima. Linnapea Urmas Klaasi kokku kutsutud rattasõit algas maaülikooli spordihoone rattaparklast. Vaatamata sellele, et pisut ringiga sõites saab ratta seljas maaülikooli linnakusse saabuda juba üsna mugavalt, plaanib linn uuel aastal veel ühe ligipääsutee laiendamist.

Teekonnal liiguti Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Kaitseväe Akadeemia/Balti Kaitsekolledži juurde. Sõit lõppes Tartu Ülikooli peahoone ees.

Kokkuvõttes tõdeti, et rattaliiklus Tartu linnas nõuab julgust ja mõnikord teekondade paremat läbimõtlemist sõidu eel. Kokkuvõttes on aga rattaliiklus linnas igati võimalik ja tervitatav ning hõivatud rattaparklad üksnes kinnitavad kogetut.