Uudised

Eesti teadlased: sajandi lõpus tõenäoliselt meie jõgedel enam jääkatet ei teki

8. mail toimub Tartus seminar, mis on pühendatud kliimamuutuste mõju arvestamisele veemajanduskavade koostamisel aastateks 2015-2021. Seminaril räägitakse kliimamuutuste mõjust veeökosüsteemidele ning põhjaveele.

Tudengisatelliit stardib orbiidile homme

Homme kell 5.06 Eesti aja järgi lennutatakse Euroopa kosmosesadamast Prantsuse Guajaanas orbiidile Eesti esimene satelliit ESTCube-1, mille projekteerimisest võttis osa ka Eesti Maaülikooli tudeng.

Kaheteistkümne riigi metsandustudengid räägivad Eestis metsauuendamisest

5.-11. mail toimub Eestis rahvusvaheline metsandustudengite regionaalkohtumine NERM 2013, mida sel aastal korraldab Eesti Metsaüliõpilaste Selts. Kohtumisel räägivad 12 riigi esindajad metsauuendamise teemadel.

Maaülikooli tehnikainstituudi direktoriks valiti Margus Arak

Eesti Maaülikooli tehnikainstituuti nõukogu valis taas instituudi direktoriks praeguse direktori Margus Araku. Margus Arak on keskkonnafüüsika teadusmagister ning on ühtlasi ka maaülikooli Tartu Tehnikakolledži direktori kohusetäitja.  Arak on baasfinantseeritava teadusteema "Biotehnilised süsteemid" ja "Integreeritud biotehnilised süsteemid" vastutav täitja. Lisaks on ta administratiivse töö kõrval avaldanud ka teadusartikleid ja on patentseleiutise Mustikakoristi kaasautor. Arak on osalenud mitmetel juhtimise ja õpetamisega seotud enesetäiendamise kursustel.

Eesti Maaülikool kaardistab Eestis kasutatavad piimatootmis- ja taimekasvatustehnoloogiad

Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut alustas möödunud nädalal ankeetküsitluse läbiviimist Eesti põllumajanduses kasutatavate piimatootmis- ning taimekasvatustehnoloogiate kaardistamiseks, küsitlus on osa uuringust „Peamiste tootmisressursside kasutamise efektiivsus Eesti põllumajanduses“.

Doktoritöö selgitas haljasväetiskultuuride bioproduktsiooni

Esmaspäeval, 22. aprillil kell 13.00 tuleb kaitsmisele tuleb Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Liina Talgre väitekiri “Erinevate haljasväetiskultuuride bioproduktsioon ja mõju järgnevate kultuuride saagile” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks taimekasvatuse erialal.

Doktoritöö aitab rekonstrueerida Eesti kõrgusvõrku

Esmaspäeval, 22. aprillil kell 12.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Aive Liibuski doktoritöö „Rõhuanduritel põhinev täpne hüdrodünaamiline loodimine rakendatuna Eesti riikliku kõrgusvõrgu rekonstrueerimisel” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks geodeesia erialal.

Maaülikoolis toimuval tippkohtumisel arutletakse toidu kättesaadavuse üle

18. ja 19. aprillil korraldab Eesti Maaülikool Tartus rahvusvahelise konverentsi „Agroforum Balticum“, mille eesmärgiks on arutleda toidu kättesaadavuse ja toidutootmise potentsiaali üle Euroopas. Konverentsil osalevad OECD, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO), Euroopa Komisjoni ning kümne riigi delegatsioonid. Videoülekanne on jälgitav veebis: http://video.emu.ee 

Maaülikoolis kaitstud doktoritöö tunnistati plagiaadiks

Täna, 16. aprillil otsustas Eesti Maaülikooli tehnikateaduste alaste doktoritööde kaitsmiskomisjon tunnistada Andres Menindi doktoritöö „Peculiarities of pretreatment and fuels refining of biomass” („Biomassi eeltöötluse ja kütusteks väärindamise iseärasused“) plagiaadiks  ning tühistada kaitsmiskomisjoni otsuse, millega anti Andres Menindile filosoofiadoktori kraad (PhD) bioenergeetika erialal.

Tartu ülikool ja Eesti maaülikool arendavad koostöövõimalusi

9. aprillil toimus Tartu ülikooli ja Eesti maaülikooli rektoraatide ühisnõupidamine, kus arutati koostööd kõrgharidusreformi, uuenenud teadustegevuse rahastamissüsteemi ja Euroopa Liidu uue programmeerimisperioodi kavandamise tingimustes. Kõrgkoolide juhtkonnad leppisid kokku läbirääkimiste põhimõtted koostöövaldkondade ülevaatamiseks ning arutasid koostöövõimalusi nii õppetöö kui ka tugitegevuste korraldamisel.

Maaülikoolis toimub rahvusvaheline põllumajanduse tippkohtumine

18. ja 19. aprillil toimub Tartus rahvusvaheline konverents „Agroforum Balticum“, mis toob Euroopa regiooni põllumajanduspotentsiaali üle arutlema OECD, ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO), Euroopa Komisjoni ning kümne riigi delegatsioonid.

Lennuhommik toob Eesti Maaülikooli kopterid

Esmaspäeval, 15. aprillil toimub Eesti Maaülikoolis lennuhommik, mida korraldavad Eesti Ma...

Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse sellest, miks masinad inimese välja söövad

Kolmapäeval, 10. aprillil algusega kell 17 räägib Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi farmitehnika ja ergonoomika osakonna biotehniliste süsteemide dotsent Arvo Leola kolmapäevalugude sarjas Baeri majas (Veski 4) teemal „Inimlik ja loomalik töökeskkond karjalaudas“. 

Uus üleeuroopaline uurimus hindab looduse väärtust

Eesti Maaülikool osaleb uues Euroopa Komisjoni rahastatud ja Suurbritannia juhitud üleeuro...

Miks teadustöö rakendamine praktikasse ei toimi?

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi teadlased on asunud uurima, kuidas teadustöö tulemusi kiiremini ja paremini praktikasse rakendada.

Metsandus- ja maaehitusinstituudi direktoriks valiti Toomas Timmusk

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi nõukogu valis 27. märtsi istung...

Maaülikool paneb õla alla õppekavade väljatöötamisele Kesk-Aasia ülikoolides

Eile lõppes maaülikoolis kahepäevane kohtumine Itaalia, Portugali, Ungari, Poola, n...

Maaülikool andis välja koduloomade anatoomia kõrgkooliõpiku

Ilmus Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi õppejõudude dotsent Enn Ernitsa ja Esta Nahkuri koostatud kõrgkooliõpik „Koduloomade anatoomia“. Raamatu esitlus toimub 21. märtsil kell 14.30 maaülikooli raamatukogus.

Eesti Maaülikoolis toimub konverents „Terve loom ja tervislik toit 2013“

21.-22. märtsil toimub Eesti Maaülikooli peahoones veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi poolt korraldatav konverents „Terve loom ja tervislik toit 2013“, mis sel aastal toimub juba viiendat korda.

Eesti Maaülikoolis toimub lahtiste uste päev

20. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis traditsiooniline lahtiste uste päev, mille raames saab ülevaate maaülikooli erialadest ja sisseastumistingimustest ning on võimalik tutvuda õppeklasside, -laborite ja ülikoolilinnakuga.

Maaülikooli emeriitprofessor pälvis elutöö auhinna

Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) otsustas anda tänavuse Elutöö auhinna Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Aleksander Maastikule. „Elutöö auhind läks õigetesse kätesse – emeriitprofessor Aleksander Maastik on Eesti veeteadlaste ja -inseneride harimisel andnud märkimisväärse panuse,“ ütles EVELi juhatuse esimees Hans Liibek.