Uudised

Doktoritöö: hall lepp on potentsiaalne taastuvenergia allikas

Neljapäeval, 20. detsembril algusega kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Jürgen Aosaare väitekiri “Endisele põllumaale rajatud hall-lepikut areng, biomassi produktsioon ja lämmastiku- ning süsiniku dünaamika” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks metsanduse erialal.

Fütoplanktoni pigmentide abil kaardistati Peipsi ja Võrtsjärve lähiajalugu

Teisipäeval, 18. detsembril algusega kell 12.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Rene Freibergi väitekiri “Kuidas fütoplanktoni pigmendid peegeldavad suurte madalate järvede ajaloolist ja tänapäevast seisundit?“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks hüdrobioloogia erialal.

Doktoritöö otsis lahendusi tuulegeneraatorite tootmisvõimsuste tasakaalustamiseks

Teisipäeval, 18. detsembril algusega kell 12 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi doktorandi Kaupo Toome väitekiri “Tuulikute väljundvõimsuste balansseerimise võimalus” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks energiakasutuse erialal. 

Doktoritöö tulemusel selgus, et kliimamuutus sunnib koha otsima uut saaki

Teisipäeval, 18. detsembril kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Kai Ginteri väitekiri “Koha Sander lucioperca noorkalade toitumine Peipsis ja Võrtsjärves: seosed kalastiku koosseisu ja toiduvarude pikaajaliste muutustega madalates suurjärvedes” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks hüdrobioloogia erialal.

Maaülikooli teadlane sai esimese eestlasena Euroopa tippteadlase maineka grandi

Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets sai esimese eesti teadla...

Eesti Maaülikooli juhitud raportist selgub, et õppekavadesse on vaja lõimida enam roheteadmisi

Eesti Maaülikooli juhitud raport „Rohetöökohtade potentsiaal Eestis“ kaardistas rohetöökohtade tekkeks vajalikud oskused kõrghariduses. Raportist selgub, et Eestis lähiajal uusi rohetöökohti eriti tekkimas pole, vaid rohelisemaks saab muuta juba olemasolevaid töökohti, samuti on oluline kõrgkoolide õppekavadesse rohkemate roheoskuste ja -teadmiste lõimimine. 

Doktoritöö tulemusel selgus, et peamiste eesti veisetõugude tervis nõuab erinevat lähenemist

Neljapäeval, 13. detsembril kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi doktorandi Hanno Jaaksoni väitekiri „Insuliiniresistentsusest piimalehmadel ja selle seostest tõu, toitumuse ja piima toodanguga” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks loomakasvatuse erialal.

Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse, kuidas tänased otsused mõjutavad homseid maastikke

Kolmapäeval, 12. detsembril algusega kell 17 saab kolmapäevalugude sarjas Baeri majas (V...

Eesti Maaülikooli pereülikool kuulutati Tartu aasta laste- ja noortesõbralikuks teoks

10. detsembri õhtul kuulutas Tartu linn välja 2012. aasta noorsootöö auhinna...

Mullapäeval räägitakse mulla tähtsusest majanduse jätkusuutlikkuse tagamisel

Neljapäeval, 6. detsembril algusega kell 10 toimub Eesti Maaülikooli aulas „III Mu...

Eesti Maaülikooli teadlased katsetavad ökoloogilisi kuivendussüsteeme

Eesti Maaülikooli teadlased alustasid Eesti – Läti piiriülese koostöö programmi raames projektiga, mille eesmärgiks on uuenduslikke sadevee kuivendussüsteeme kasutades inimsõbraliku, jätkusuutliku ning looduslähedase keskkonna loomine.

Pereülikool on üks aasta laste- ja noortesõbraliku teo kandidaate

Tartu linn soovib tunnustada inimest või organisatsiooni, kelle algatus on mõjutanud positiivselt Tartu laste ja noorte elu, aidanud kaasa Tartu linna muutumisele meeldivamaks, lapsesõbralikumaks ja turvalisemaks elukeskkonnaks. Algatused/tegevused on ellu kutsutud või saanud mingi uudse momendi käesoleval aastal ning ei kajasta asutuse/organisatsiooni põhitegevust.

Eesti Maaülikooli teadlased rääkisid Pihkvas linnade haljasalade kujundamisest

28.-30. novembril jagasid Eesti Maaülikooli teadlased Pihkvas Eesti-Läti-Venemaa üh...

Eesti Maaülikooli seminaril räägitakse tervise- ja loodustoodete teadmistepõhisest tootearendusest

Reedel, 30. novembril algusega kell 9.30 toimub Eesti Maaülikoolis seminar „Tervise- ja loodustooted kohalikest taimedest – võimalused ja väljakutsed Eestis“. Seminari korraldab Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus koostöös Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tervise Arengu Instituudi teadlaste ja spetsialistidega. 

Uuring kaardistas maapiirkonna ettevõtjate olukorda, arengutrende ning toetusvajadusi

Täna, 29. novembril esitleb Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut uuringu „Maapiirkonna ettevõtjate olukord, arengutrendid ning toetusvajadus“ tulemusi.  Uuringu eesmärgiks oli analüüsida Eesti maapiirkonna ettevõtete olukorda, arengusuundi ja ressursse ja anda sisend Eesti maaelu arengukava koostamisele uueks programmiperioodiks (2014-2020).

Ligi 30 aasta järel ilmus uus lambakasvatuse õpik

Teisipäeval, 27. novembril kell 13.00 toimub Eesti Maaülikooli peahoone (Kreutzwaldi 1a)...

Doktoritöö: herpesviiruse levikut veisekarjades on võimalik piirata

Reedel, 23. novembril kaitseb Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi doktorant Kerli Raaperi väitekirja „Veiste herpesviirus 1 nakkuse epidemioloogia, mõju karja tervisele ja tõrje Eesti piimaveise karjades“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks veterinaarepidemioloogia erialal.

Maaülikool aitas lastele head teha

Eesti Maaülikool andis oma hea tehingupartneri kaudu panuse Tartu laste turvakodu toetamiseks...

Eesti Maaülikooli professor valiti Science Europe elu-, keskkonna- ja geoteaduste teadusliku komitee liikmeks

Eesti Maaülikooli professor Ülo Niinemets valiti Science Europe elu-, keskkonna- ja geoteaduste teadusliku komitee liikmeks. Science Europe (www.scienceeurope.org) on Euroopa teadust finantseerivate organisatsioonide poolt äsja moodustatud kõrgetasemeline kogu, mille eesmärgiks on anda Euroopa Komisjonile ja liikmesriikidele nõu teaduspoliitika ja –strateegia kujundamisel ning osaleda Euroopa ühise teadusruumi (ERA) loomisel, eelkõige esindades just teadlaste häält.

Doktoritöö seadis kahtluse alla putukate katkendliku gaasivahetuse teooria

Neljapäeval, 15. novembril kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Irja Kivimägi väitekiri “Looduslike ja antropogeensete faktorite mõju putukate füsioloogilisele seisundile“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks entomoloogia erialal.

Töötlemata toit suurendab zoonoosidesse nakatumise riski

Kolmapäeval, 14. novembril algusega kell 17 saab kolmapäevalugude sarjas Baeri majas (Ve...