Loodusfestival 2021

Seitsmes Loodusfestival toimub 7.–13. juuni 2021 üle Eesti!

Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi.

Registreerumine:

Ees- ja perekonnanimi*
E-post*

Osalen järgmistel sündmustel:

Loodusfestivali programm Eesti Maaülikoolis:

7.–13. JUUNI

Külastamiseks on avatud puittaimede õpperada

Dendropark (Kreutzwaldi 5 taga asuv nõlv)

8. JUUNI

11.00–13.00 Orienteerumismäng "Kasurid"

Iseseisev tegevus dendropargis (vihma korral EMÜ koridorides): võistle, märka, lahenda ülesandeid ja võida auhindu.

Tähtvere dendropark, korraldab Egle Liiskmann

12.00 Töötuba "Muldade nähtamatu mitmekesisus"

Tutvustame muldade mitmekesisust, seoseid taimestiku ja maastikuga Tähtvere dendropargis. Saad teada, kui kiiresti võivad mullad vahelduda ning kui kirjud nad võivad olla. Saad teada lihtsaid nippe, et kuidas mulla kvaliteeti oma koduaias või mujal hinnata.

Kreutzwaldi 5, töötoa viib läbi Alar Astover

13.00–15.00 Võistlusmäng "Kasurid"

Iseseisev tegevus: loodushariduslik memory-stiilis mälumäng kiiruse ja täpsuse peale. Osale ja võida auhindu.

14.00 Õunasorte tutvustav töötuba

Maaülikooli linnakusse istutatud ning ülikooli enda aretatud sortide tutvustus koos praktiliste juhistega, mida konkreetne sort vajab. Õunasorte tutvustab Polli aiandusuuringute keskus.

Kreutzwaldi 5, kogunemine Õunakurvi sildi kõrval, tuuri viib läbi Kristine Tiirats

15.00 Putukahotelli seminar

Elav arutelu: müügilolevate putukahotellide head ja vead, kuidas neid täiustada ja kuidas üldse tuua oma aeda elurikkust ning toetada kasurite elutegevust aias.

9. JUUNI

16.00–18.00 Vestlusring "Mahe pealelõuna – koostöö loodusega meie toidu heaks!"

Tutvustame maaülikooli mahekeskust ja mahepõllumajanduse põhimõtteid. Räägime mahetoidu kvaliteedist ja maitseme kevadisi mahetooteid.

EMÜ Mahekeskus (Eerika tee 2, Õssu küla, Kambja vald, Tartumaa), tutvustavad Elen Peetsmann, Anne Luik ja Liina Talgre

10. JUUNI

13.00–14.00 Puittaimede õppekäik Tähtvere dendropargis

Loodusretk Eesti Maaülikooli linnakus. Kestus 1 tund.

Dendropark (Kreutzwaldi 5 taga asuv nõlv), tuuri viib läbi Liina Jürisoo

11. JUUNI

11.00–13.00 Orienteerumismäng "Kasurid"

Tähtvere dendropark, korraldab Egle Liiskmann

13.00–15.00 Võistlusmäng "Kasurid"

Kreutzwaldi 5, korraldab Egle Liiskmann

14.00–16.30 Ringkäik "Puuvilja- ja marjakultuuride kollektsioonid aitavad säilitada bioloogilist mitmekesisust?"

Ringkäigul saate vastused järgmistele küsimustele: kui palju erinevaid puuvilja- ja marjakultuuride säilikuid on Polli sordikollektsioonides? Miks tuleb erinevaid sorte ja aretisi kokku koguda ning säilitada? Kuidas sina saaksid kaasa aidata puuvilja- ja marjakultuuride kogumisele ja säilitamisele? Peatume mõne põlise sordi juures ja räägime, mis on tema head omadused pikaajaliseks kasvatamiseks. Millised on uued Pollis aretatud puuvilja- ja marjasordid? Kuidas saadakse uus sort? Millise kultuuri vilju saame koristada juba juunis? Milliseid kultuure kasvatada, et saada saaki juunist kuni oktoobrini? Miks tasub kasvatada vähelevinud puuvilja- ja marjakultuure? Millised kasulikke ühendeid need sisaldavad ning milliseid tervist turgutavaid omadusi endas kannavad? Kuidas neid tarvitada? Peatume kauem uute ning vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuride juures.

Polli aiandusuuringute keskus (Uus 2, Polli, Viljandimaa), tuuri viivad läbi Kristine Tiirats ja Mailis Vinogradov

15.00 Putukahotelli seminar

Kreutzwaldi 5, korraldab Egle Liiskmann

16.00 Õpituba-ringkäik "Koostöö veemaailmas"

Alustame loenguga, kus räägime otseselt koostööd tegevatest kaladest ning veekogude toiduahelatest kui kaudsest koostööst-koostoimimisest. Järgneb töö mikroskoobi või binokulaariga – saab näha toiduahelas olevaid pisiloomi. Lõpetame ekskursiooniga Järvemuuseumis, mille käigus tutvustame mageveekalu. Kestus 2–2,5 tundi. Osalemine Järvemuuseumi piletiga, vajalik eelregistreerimine meiliaadressil kairi.kivaste@emu.ee.

Järvemuuseum, Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskus (Limnoloogia tee 1, Vehendi, Tartumaa), korraldab Kairi Kivaste

Lisainfo loodusfestival.ee ja Facebookis!