Metsandus

 

  • Metsandus on praktiline eriala, mis väärtustab metsa kui taastuva loodusressursi jätkusuutlikku kasutamist

  • Meilt saad laiapõhjalised erialased teadmised, mis võimaldavad sul töötada metsandusvaldkonna erinevatel ametikohtadel

  • Omandad baasteadmised Eestimaa metsa- ja puiduressursside majandamise-, kaitse- ning hindamise meetoditest ning nende väärindamise võimalustest

     

 

Meil õpid:

  • metsaökoloogiat, dendroloogiat, metsamullateadust, botaanikat, ulukibioloogiat ja jahindust, metsakasvatust, metsatakseerimist, metsakorraldust, metsandusökonoomikat, metsa- ja puidukasutust, puiduteadust ning puidutöötlemise tehnoloogiat;
  • siduma oma teadmisi metsade jätkusuutliku majandamise ning elurikkuse säilitamise ja kaitsega;
  • iseseisvalt koguma ja analüüsima metsanduslikke andmeid erinevates statistilistes keskkondades.

 

Õpingud on huvitavad ja mitmekesised, sisaldades loenguid, seminare, rühmatöid, ekskursioone ja muud. Õppetöösse on pidevalt kaasatud metsandussektoris töötavad praktikud.

 

Praktilisi oskusi omandad suvistes metsapraktikumides Järvselja õppe- ja katsemetskonnas. Õpe toimub päevases õppevormis ja kestab kokku kolm aastat.

 

Metsanduse bakalaureusekraad võimaldab sul asuda tööle metsandusvaldkonna spetsialistina riigiametites ja eraettevõtetes (metskonnad, puukoolid, metsakasvatus- ja puiduvarumisettevõtted, puidutöötlemisettevõtted jne).

 

Põneva seltsielu eest kannab hoolt Eesti Metsaüliõpilaste Selts, mis on tänaseks metsandustudengeid koondanud üle 20 aasta ning mille vilistlaste seas leidub mitmeid valdkonna tipptegijaid.

 

"Metsas on tulevik" videosari

Metsateadlane prof Veiko Uri

 

Metsakasvataja Jarro Mihkelson

 

Metsameister Aleksander Palu

 

Ettevõtja Ando Jukk

 

Matkajuht Helen Kari

 

Harvesterijuht Hannes Brük

 

Metsataksaator Tauri Arumäe

 

Looduskaitsja Kaupo Kohv

 

Puitmajade arhitekt Sille Pihlak

 

Puidukeemik prof Mart Loog

 

   

 

Meie lõpetaja: 

„Õpingute käigus sai kiiresti selgeks, et metsandus on väga põnev valdkond, mis vajab hädasti häid spetsialiste, kes meie metsi õigesti majandaks. Koolist saadud teadmised on aidanud teha tööd, mis mulle meeldib. Kuna metsad meie ümbert ei kao kuhugi, siis võib ka kindel olla, et tööd selles sektoris jagub veel pikkadeks aastateks.“

 
- Tarvo Aasver, EMÜ vilistlane, Põhja-Eesti Metsaühistu juhatuse liige ja metsameister

 

Vastuvõtunõuded:

  • eesti keele ja kitsa matemaatika riigieksamite summa: kahe riigieksami peale kokku vähemalt 40 punkti (4­˗20 konkursipunkti)
  • keskharidust tõendava dokumendi keskmine hinne (3-5 konkursipunkti)
  • vastuvõtukatse: test (3-5 konkursipunkti)

Asendusvõimalused:

  • eesti keel – eesti keel teise keelena riigieksam tulemusega vähemalt 80 punkti 100-st või eesti keele B2 tasemeeksam tulemusega vähemalt 80 punkti või eesti keele C1 tasemeeksam tulemusega vähemalt 60 punkti;
  • kitsas matemaatika – laia matemaatika riigieksam või enne 2014.a. sooritatud matemaatika riigieksam või eelnimetatute puudumisel enne 2014. aastat sooritatud füüsika, keemia või bioloogia riigieksam (nimetatuist parim tulemus) või matemaatika vastuvõtukatse.

Lisakonkursipunktid:

Eeskirja punktide 38.1-38.7 alusel, sh kutseregistrisse (https://www.kutseregister.ee/) kantud kehtiva kutsetunnistuse eest 3 punkti. Arvestatakse järgmiste kutsete tunnistusi: Arborist, tase 4; Forvarderioperaator, tase 4; Harvesterioperaator, tase 4; Meisterarborist, tase 5; Metsamajanduse spetsialist, tase 5; Metsanduse spetsialist, tase 5; Metsatehnik, tase 4; Metsaväljaveo autojuht, tase 4; Metsur, tase 4. 

Väljaspool konkurssi võetakse vastu kuni 3 Luua Metsanduskooli lõpetanut keskmise hindega vähemalt 4,0 paremusjärjestuse alusel.

 

Avalduste vastuvõtt toimub 3. juuni - 4. juuli elektroonselt aadressil www.sais.ee või 25. juuni - 4. juuli ülikoolis kohapeal tööpäeviti kell 9-15!

 

Lisainformatsioon vastuvõtutingimuste ja vastuvõtu kohta:

Tel: 731 3048

E-mail: vastuv@emu.ee

 

Hoia metsaüliõpilaste seltsi tegemistel silma peal:

 

Hoia Eesti Maaülikooli metsandusvaldkonna tegemistel silma peal:

 

 

Küsi/Võta ühendust:

Maris Hordo

Metsanduse õppekava juht

Metsakorralduse ja dendrokronoloogia dotsent

Metsanduse ja inseneeria instituut

E-post: maris.hordo@emu.ee