Ergonoomika

Ergonoomilisus on üheks töö- ja laiatarbevahendite müügiargumendiks, kuid tihti jääb seejuures selgusetuks, milles ergonoomilisus seisneb. Arvutiergonoomikast teatakse, et tuleb osta ergonoomiline tool või -hiir, ent tihti küllalt kallid artiklid ei taga, et tooted ostjale ka sobivad. Kuidas mõjutab töökeskkonna, töökoha- või tootedisain selle kasutusmugavust, inimese tervist ja töövõimet, aitavad analüüsida teadmised Eesti Maaülikoolis õpetatava ergonoomika eriala magistriõppekavast.

Ergonoomid tunnevad inimese, tehnika ja keskkonna koostoimimise põhimõtteid ning oskavad luua tõhusat, töötajale turvalist ja tervist säästvat töökeskkonda. Seetõttu omandavad ergonoomika magistriõppe üliõpilased metoodilise baasi mistahes asutuse töötaja füüsilise ja vaimse töökoormuse hindamiseks ja optimeerimiseks, õpivad disainima ergonoomilisi tooteid, töökohti ja töökeskkondi ning täiendavad end töökeskkonna haldamiseks vajalike inseneeria, juhtimise ja riskihindamise valdkondade teadmistega.

Alates 2017. aastast on Eesti Maaülikoolil õigus anda ergonoomika õppekava lõpetajatele ergonoom, tase 7 kutsetunnistus.

Lõpetajad leiavad erialast tööd projekteerimis-, arendus-, sotsiaal-, tööstus- ja põllumajandusettevõtetes. Ergonoomika ja ergonoomide edukus tööturul põhineb äri-, sotsiaal- ja tootmisalase tegevusega kaasnevate probleemide tulemuslikul lahendamisel.

 

Avalduste vastuvõtt toimub 3. juuni - 4. juuli elektroonselt aadressil www.sais.ee või 25. juuni - 4. juuli ülikoolis kohapeal tööpäeviti kell 9-15!

Lisainformatsioon vastuvõtutingimuste ja vastuvõtu kohta:

Tel: 731 3048

E-mail: vastuv@emu.ee