Ave Kargaja

Olen leidnud unistuste töökoha!

Õppisin Eesti Põllumajandusülikoolis geodeesiat ning lõpetasin teadusmagistrina 2004. aastal. Märksõnadeks minu ülikooliajast jäävad: hea teoreetiline baas, oma ala tundvad spetsialistid ning mõnus seltskond.

Vahest on mu liigpositiivse mälestuse põhjuseks fakt, et sain tundma koolis tegutsevat kaadrit ka teisalt kui tavaüliõpilane. Nimelt oli mul võimalus töötada tollase maainseneriteaduskonna juures mõned aastad nii spetsialisti kui teadurina.

2006. aastal otsustasin eluga pealinna poole liikuda. Juba koolist alguse saanud suur huvi fotogramm-meetria vastu leidis rakendust Maa-ametis fotogramm-meetria peaspetsialistina. Töötades ühe aasta peamiselt ortofotode valmistajana, hakkasin otsima uusi väljavaateid, et ennast taas proovile panna. Avanes võimalus proovida oma teadmisi geoinfosüsteemide valdkonnas pealinna võimude all.

Olen nüüdseks olnud geoinformaatika juhtivspetsialist Tallinnas kaks aastat ning võin kindlasti väita, et seni pole mul olnud vajadust igavust tunda. Töö on olnud vaheldusrikas ning mitte kergete vallast. Tundub, et olen leidnud unistuste töökoha koos parima tiimiga!

Oma praeguse ameti juures olen pidanud palju ise juurde õppima, sest nn päris geoinformaatikuid valmistatakse ette Tartu Ülikoolis. Geomaatiku taust on mulle tööl suureks abiks. Aegajalt saan konsulteerida ka kolleege nii geodeesia kui fotogramm-meetria valdkonnas ning tean, et need teadmised on pärit oma ala parimatelt spetsialistidelt.

Mäletan, et koolis veedetud perioodi jooksul oli geoinformaatika ainel geomaatika õppekava juures oluline osa ning seda õpetati lisaks metsanduse üliõpilastele. Iseenesest on tegu väga laiahaardelise valdkonnaga ning seda saab rakendada paljudel erialadel. Olen seda näinud ja kogenud pea iga päev oma tööl.

Võin öelda, et minu tööalane karjäär on olnud lühikese aja jooksul suhteliselt kirju, kuid edukas. Igast ametist olen püüdnud võtta maksimumi ning lisada sinna parima endast. Olen rahul, et olen saanud just põhiteadmised Eesti Maaülikooli seinte vahelt ja palju toredaid-vajalikke sõpru-tutvusi, ilmselt ka teaduspisiku!

 

Ave Kargaja

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti geoinformaatika juhtivspetsialist