Energiasääst

Energiasäästu teemaga on maaülikoolis peamiselt seotud tehnikamaja ning Energiaklass, kes muuhulgas uurivad ka võimalusi kuidas me oma energiat mõistlikumalt kasutada saaksime.

Praeguseks on Energiaklass kaardistanud EMÜ peahoone elektrienergia kasutuse  ning toonud välja võimalikud eneriga-säästulahendused. Peahoone 00-korruse printeritele ja veeautomaatidele on paigaldatud taimerid, mis ööseks ja nädalavahetusteks masinad välja lülitavad ja nii energiat säästvad. Energiasäästu võimalusi vaadatakse üle terves linnakus.

Peale uue Tehnikamaja valmimist alustati järjepideva energiakasutuse monitooringuga seal hoones ning plaanis on jooksvalt välja töötada parimaid lahendusi igapäevaseks energiasäästuks. Tehnikamaja energiatarbe raport, mis võrdleb energiakasutust enne ja pärast renoveerimist, on kättesaadav siit. Raport on koostatud 2012. aasta lõpu seisuga.

 

Iga Maaülikooli töötaja saab ise väga lihtsalt energiat säästa järgmiselt:

- arvutustehnika, kuvarite ja printerite igapäevane vooluahela katkestamine ei anna individuaalselt oodatud tulemust. Pigem jätta seade ka töövälisel ajal stand-by režiim, lülitades see välja näiteks puhkusele minekul;

- oluline on jälgida, et mõni elektrit tarbiv ja jooksvalt mittevajalik seade pikemat aega ei töötaks;

- kasutada mitme inimese peale ühte printerit, hoida seda sisse lülitatuna vaid siis kui vaja;

- ruumist lahkudes loomulikult kustutada enda järel tuli.

 

Loe rohkem energia kokkuhoiu soovitustest nii tööl kui kodus siit.