Maaülikool avab puidutöötlemise tehnoloogia õppekava

Eesti Maaülikool alustab 2015. aasta suvel vastuvõttu puidutöötlemise tehnoloogia rakenduskõrgharidusõppe õppekavale, kuhu võetakse vastu kuni 25 üliõpilast.

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi õppedirektori Vaike Reisner sõnab: „Puidutöötlemise tehnoloogia õpe kestab neli aastat ning rakenduskõrghariduse omandanud saavad teadmised ja oskused nii puidu esmaseks töötlemiseks, projekteerimiseks ja disainimiseks kui puittoodete lõppviimistlemiseks.“

Õppekava on välja töötatud koostöös sektori ettevõtetega, kelle hinnangul on tööturul metsatööstuse ja puidutehnoloogia keskastme spetsialistide järele suur nõudlus. „Kui 2014. aastal puidutehnoloogia vastuvõtt Võru Kutsehariduskeskuses rakenduskõrghariduses lõpetati, leidis Maaülikool koostöös liidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Võrumaa Kutsehariduskeskusega võimaluse selle eriala õpetamise jätkumiseks,“ sõnas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Ott Otsmann. „Kuna maaülikoolis on parim metsa-  ja puidualane kompetents, siis on hea meel, et ministeerium otsustas Eesti Maaülikooli tulemuslepingut täiendada just puidutöötlemise tehnoloogia õppekava avamise osas.“

Bakalaureuseastme õppekavaga võrreldes suurem praktika maht annab tudengitele hea ülevaate tootmisettevõtte töökorraldusest, struktuurist ja juhtimisest ning oskused puidu ja puidupõhiste materjalide töötlemiseks ning viimistlemiseks. Lõpetanud võivad töötada puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonnas keskastme juhi, spetsialisti, puidutehnoloogi, konstruktori või projekteerijana. Võimalik on jätkata õpinguid magistrantuuris.

Õppetöösse kaasatakse Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse infrastruktuuri ning personali.

Lisainfo: Vaike Reisner, Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi õppedirektor, tel: 731 3155, vaike.reisner@emu.ee