Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Maaülikoolis toimuval konverentsil keskendutakse biokütustele
7.-8. mail toimub Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi korraldatav kuues rahvusvaheline konverents „Biosystems Engineering 2015“, kus käsitletakse teemasid taastuv- ja bioenergeetika, ergonoomika, toiduteaduse ja tehnoloogia, põllumajandus- ja tootmistehnika valdkondadest.
Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi põllundus- ja tootmistehnika osakonna juhataja professor Jüri Olt selgitas, et konverentsi olulisemaks teemaks on teise ja kolmanda põlvkonna biokütused: „Täpsemalt just mootorikütused, nende tootmine ja kasutamine. Samuti räägitakse konverentsil ka tootearendusest ja modelleerimisest.“
Esmakordselt osaleb konverentsil professor Charles J. Banks Southamptoni Ülikoolist, kes on bioenergeetika valdkonna tuntud spetsialist, ja kelle ettekannet biogaasi tulevikutrendide teemal oodatakse suure huviga. Samuti tõstavad korraldajad esile Helsinki Ülikooli prof. Martin Romantschuki ettekannet mikrovetikate kasutamisest taastuvenergeetikas.
Konverentsi eesmärgiks on kokku viia erinevatest riikidest pärit teadlasi ning esitleda biosüsteemide tehnoloogia arengut, samuti pakkuda võimalust ideede ja informatsiooni vahetamiseks. Üritus võimaldab kohtuda valdkonna ekspertidega ning soodustab seeläbi erinevate koostöövõimaluste teket. „Mitmedki osavõtjad on tulemas juba mitmendat korda ning just selleks, et esitleda uusi uurimistulemusi,“ lisas Olt.
Konverentsil osaleb ligi 200 teadlast Eestist, Tšehhist, Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Venemaalt, Saksamaalt, Austriast, Itaaliast, Kreekast, Ungarist, Alžeeriast, Austraaliast, Moldovast, Suurbritanniast ja Türgist.
Üritus algab 7. mail kell 9 Eesti Maaülikooli Tehnikamajas (Kreutzwaldi 56).
Konverentsi kava on leitav SIIT.