Uudised

Galerii: maaülikooli pere tervitas uut õppeaastat

Foto: Jassu Hertsmann
Rektor Ülle Jaakma avaaktusel kõnet pidamas

Eesti Maaülikool alustas täna uut õppeaastat piduliku aktusega, mis toimus Eesti Maaülikooli spordihoone esisel õuealal.

Rektor Ülle Jaakma sõnas enda kõnes, et ees on ootamas palju põnevat. "Tulemas on palju uut ja huvitavat, põnevaid olukordi ja tutvusi. Olulised on erialased ja sõprade võrgustikud, mida õpingute jooksul loote ja teie areng inimesena," rääkis Jaakma. 

Rektori sõnul on maaülikooli tudengid tööturul väga olulised: "Üks asi, mille üle te muretsema ei pea, on maaülikooli erialade vajalikkus. Meie vilistlasi leiate tuntud tippjuhtide, ministrite ja Eesti presidentide seast. Kõigi maaülikooli erialade lõpetajad on tööturul oodatud. Just need head töövõimalused sunnivad ka manitsema, et te juba varakult õpingute kõrvalt suure koormusega tööellu ei sukelduks ega töö- ja õpikoorma all ei murduks." 

Lisaks esinesid tervitustega õppeprorektor professor Endla Reintam, üliõpilasesinduse esimees Eliise Tamme, Tartu abilinnapea Raimond Tamm ja aasta vilistlane Mart Erik. Meeleolu aitas luua maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis Seidi Mutso juhatusel. Traditsiooni kohaselt andis rektor kõrghariduse esimese astme õppekavade parimatele sisseastujatele üle ülikooli tekli.