Uudised

Ukraina põllumajanduskoda autasustas maaülikooli teadlast

Ka Vene agressiooni ajal on Eesti Maaülikooli veterinaariateadlased jätkanud koostööd Ukraina kolleegidega, mille eest Ukraina põllumajanduskoda autasustas ülikooli töötajat aukirjaga.
„Me ei ole Ukrainat unustanud. Me teeme koostööd ja aitame nagu saame,“ selgitas kliinilise veterinaarmeditsiini õppetooli kaasprofessor Piret Kalmus, kes saabus äsja Bila Tserkva linnast. Ukrainas pidas Kalmus sealse ülikooli loomaarstiüliõpilastele loengu karja tervisest ning kohtus õppejõududega.  Kolme aastase vahel järel esines ta Umanis toimunud piimanduskongressil ettekandega.  „Ukrainlased on meile külastamise eest alati tänulikud ning nad loodavad, et me ei jäta neid raskes olukorras üksi.“
Kuid ettekanne ja loengud polnud ainsad reisi eesmärgid. MTÜ Südamega Ukrainale esindajana viis Kalmus juba neljandat korda kaasa ka kõike seda, mida on abina küsinud oma kodumaad kaitsvad Ukraina sõjamehed. Soovide nimekiri väljendas sel korral tõdemust, et talv on tulekul, kirjeldas Kalmus. Saadetises olid USB-laetavad jala- ja kätesoojendajad, soojendustekid, saabaste kilekaitsmed, vihmakeebid, magamiskotid aga ka akupanku ja vaatlusseadmeid. 
Sel korral koguti ka 300 T-särki, mis kohandati ümber vigastatud sõdurite jaoks. Särgid lõigati külgedelt lõhki ja neile õmmeldi takjapaelad, et särke oleks vigastatutele mugavam selga tõmmata.
Lisaks on mittetulundusühing aidanud rajada ja sisustada vigastatud sõdurite rehabilitatsioonikeskuse Bila Tserkvasse. Keskus pakub taastusravi ja vaimse tervise abi. Järgmisena on plaanis abi drooniüksustele ja snaipritele. 
Ukrainat aitavaid suuremaid ja väiksemaid meeskondi on palju ning toetamisest huvitatud inimesed leiavad kindlasti usaldusväärse koostööpartneri, selgitas Kalmus. Tema järgmine reis saab toimuma märtsikuus koos loengutega ülikoolis ja vabatahtliku tööna.