Sündmused

Metsapäev

Algus Kell: 12:15

Järvselja õppe- ja katsemetskond

19. septembril toimub Järvselja õppe- ja katsemetskonnas metsapäev. Metsapäeva raames avatakse uue Järvselja looduse õpperada ning tutvustatakse äsjailmunud raamatut "Metsa-aabits".

Üritus algab kell 12.15 Järvselja keskuse parkla/söökla juurest, kestab orienteeruvalt kolm tundi ja on kõigile osalejatele tasuta. Järvselja looduskaitseala läbiv looduse õpperada (pikkus 3,4 km) tutvustab erinevaid metsaelupaiku ning seal elavaid liike. Õpperaja infotahvlitelt saab lugeda erinevate metsatüüpide iseloomustusi ning rajale on paigutatud looma- ja linnuliikide elusuuruses 2D-kujud. Rada pakub avastamist ja rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele.

Metsa-aabits on Juhani Püttsepa poolt Eesti Maaülikooli metsateadlastega koostöös kirjutatud hariv raamat, milles tutvustatakse olulisi metsaga seotud teemasid. Jutud avavad lugejale tee põnevasse metsamaailma.

Registreerumine metsapäevale kestab kuni 11. septembrini SIIN.

Selga palutakse panna ilmale vastavad riided ning pista igaks juhuks kotti ka vihmakeep. Pakutakse soojenduseks teed ja tee kõrvale magusat. Soovi korral võib oma võileivad-piknikukorvi kaasa võtta.

Kui oma transpordiga kohale tulemise võimalus puudub, siis Järvselja ja Tartu vahet sõidab laupäeviti maakonnaliinide buss, mis väljub Tartu bussijaamast kell 11.10 ning sõidab Järvselja keskusest tagasi kell 15.39. Järvselja bussipeatus on kohtumispaiga lähedal.