Tervitame 11 riigist saabunud vahetusüliõpilasi

Foto: Eesti Maaülikool
2024. aasta kevadsemestri Erasmus+ tudengid

Eesti Maaülikooli saabusid uued Erasmus+ vahetusüliõpilased, kes kõik jäävad siia üheks semestriks.

Sel nädalal üritavad nad Eesti jäiste ja pimedate oludega veel kohaneda, aga uuel nädalal alustavad nad õppetööga nagu kohalikud üliõpilased. Lühidalt nendega vesteldes oli suur rõõm kuulda, et nad sattusid Eestisse põhiliselt seetõttu, et meie pakutavad õppeained tundusid huvitavad ja ühilduvad nende õppekavadega kodumaal. Samuti on meeldiv, et lisaks tavaliselt populaarsetele veterinaaria ja maastikuarhitektuuri erialadele on palju keskkonna valdkonna tudengeid.

Eile said nad selgeks esimesed eestikeelsed sõnad, täna tutvuvad ÕIS-i ja oma tunniplaanidega ning homme toimuvad ka valdkondi puudutavad infotunnid ja raamatukogutuur. Kohanemisprogrammile tõmbame joone alla uisutamise ja vastlakuklitega.

Kõige enam on tudengeid Saksamaalt ja Prantsusmaalt, aga lisaks veel Armeeniast, Austriast, Gruusiast,  Itaaliast, Jordaaniast, Slovakkiast, Tšehhist, Türgist ja Ukrainast. Kokku on uusi tudengeid 40. Programmiga saab lähemalt tutvuda siin

Rohkem infot: Karoli Kõiv karoli.koiv@emu.ee