Koolidele

Kutsu maaülikool endale klassiruumi 

 

Eesti Maaülikooli viib gümnaasiumidega läbi erinevaid koostööprojekte, et õpilastele kõrgharidust lähemalt tutvustada. Näiteks korraldame igal aastal Tartu ja Tartumaa loodushuvilistele gümnasistidele Loodusteaduste kooli, ootame gümnasiste lahtiste uste päevale ja üritusele "Õpi Tartus".

 

Meie ülikooli ja erialasid tutvustame meeleldi ka koolides. Covid-19 viiruse tõttu teeme 2020/2021 õppeaastal tutvustusi virtuaalselt. 

 

Näiteid meie virtuaalsetest töötubadest:

Digiturunduse 20 näidet                         
Vaatame üle digiturunduse trendid ja tutvustame maamajandusettevõtete parimaid näiteid. 
Supertoit minu toidulaual
Arutleme, mis on supertoit. Põhjalikumalt räägime puuviljadest ja marjadest ning faktoritest, mis mõjutab nende tervislikkust.
Looma heaolu ja selle mõõtmine

Räägime looma heaolu mõistest ja millised on looma vajadused. Kas looma elu on elamist väärt olenemata tema elutingimustest? Looma heaolu ja mõiste Viis Vabadust. Millised on looma heaolu kriteeriumid? Uurime lähemalt, kas lemmiklooma ja produktiivlooma heaolu näitajad on samad. Kuidas saan mina looma heaolu mõõta? Milline roll on loomaomanikul looma parema elu saavutamisel?

Kuidas lugeda looma kehakeelt? 

Uurime, kuidas loomad meile ütlevad, mida neil vaja on. Vaatame, millised on stereotüüpsed käitumised stressi korral. Kas loom teeb sama moodi valikuid nagu meie poes, kodus või restoranis? Kas loom võib ärrituda, kas on vahest rõõmus tuju või kiusab liigikaaslast? Millised kehaosad või -hoiakud kõnelevad sõbralikkusest, uudishimust või frustratsioonist? Proovime ka ise ära arvata, mida loom meile öelda tahab. 

Interaktiivne mälumäng Eesti metsast
Eesti Maaülikooli õppejõud tutvustavad interaktiivse mängu kaudu eesti metsandust. Vaatame, kuidas majandada Eesti metsi keskkonnahoidlikult, kasulikult ja majanduslikult tulusalt.
Tootmistehnika maailm
Arutame, mis on raalprojekteerimine ja raalvalmistamine, programmeerime tööpingi ja laseme sellel midagi valmistada.

 

Lisaks võime tutvustada ülikooli õppimisvõimalusi ja pidada põnevad seminare järgmistes valdkondades:

  • tehnika ja tehnoloogia;
  • maaehitus;
  • loodusturism;
  • aiandus;
  • keskkonnaplaneerimine ja maastikukujundus;
  • geodeesia, kinnisvara- ja maakorraldus;
  • veterinaarmeditsiin.

 

  • Iseseisvaks klassis kasutamiseks on valminud kalandust, vesiviljelust ja kalade väärindamist tutvustav film. Valikvastustega küsimused võimaldavad värskeid teadmisi kohe mälumängus proovile panna.

 

Tutvustuste täpsema sisu ja aja saame kokku leppida vastavalt võimalustele. Kuna sel õppeaastal võib karjääripäevade ja messide korraldamine olla keeruline ning tudengivarjuks käimine on piiratud, loodame, et meie online töötoad pakuvad head alternatiivi. Julgustame teid kontakti võtma ka juhul, kui teie soovitud töötuba või ekskursioon pakutud nimekirjast välja jäi. Ekskursioonid ja töötoad on tasuta.

Lähtuvalt viiruse Covid-19 leviku olukorrast saame osaliselt organiseerida töötube ja ekskursioone ka maaülikoolis.

 

Aegade kokku leppimine ja lisainfo: Piret Puuorg, tel: 731 3926, email: piret.puuorg@emu.ee.