Video: maailma suurim uluksõraline vajas maaülikooli veterinaaride abi

Foto: EMÜ
Emane gaur Agata ja anesteesiaks valmistuv maaülikooli loomakliiniku ülemarst Aleksandr Semjonov.

Eesti Maaülikooli loomakliiniku meeskond käis abis Tallinna loomaaial, kus elaval gauril olid tekkinud kõndimisraskused.

Tallinna loomaaias sündinud viie ja poole aasta vanusel lehmal nimega Agata tekkisid probleemid liiga pikaks kasvanud tagajäsemete sõrgadega ning loom ei saanud enam normaalselt liikuda. Maaülikooli veterinaarid tegid loomale anesteesia ja leevendasid looma vaevusi.

"Kuna sellise looma anesteesia on väga keeruline ja nõuab kogemust ning ka sõrgade värkimine on keeruline, siis pöördus loomaaed meie poole," märkis maaülikooli loomakliiniku ülemarst Aleksandr Semjonov. "Mina juhendasin anesteesia osa ja loomaarstid Alar Onoper ja Kristi Männamets koos tudengitega tegelesid peaprobleemiga," lisas ta.

Gaur on maailma suurim uluksõraline, kes on pärit Lõuna- ja Kagu-Aasia vihmametsadest.