Uuele üliõplasele

TERE TULEMAST ÕPPIMA EESTI MAAÜLIKOOLI!

OLULINE ÕPPEKORRALDUSLIK INFO esimese ja teise astme üliõpilasele

Õppetöö algab esimese astme päevaõppe esmakursuslasele üldjuhul 3. septembril ja sessioonõppe üliõpilasele vastavalt sessioonõppe ajakavas olevatel kuupäevadel. Tunniplaanid leiad meie õppeinfosüsteemist ÕIS, kus info tunniplaanide aga ka õppeainete ja õppekavade kohta on kättesaadav ilma sisse logimata (vali otsingutüübiks "Tunniplaani järgi" ja vali oma õppekavale vastav instituut, siis avaneb rippmenüü, kust leiad oma tunniplaani).  

 

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli saad endale teha ise SIIN alates 29. augustist. Selleks on vajalik ID-kaart. Tee kindlasti ennast ülikooli infosüsteemide kasutajaks! Kasutajatunnus annab Sulle ligipääsu ülikooli meiliaadressile ja õppeinfosüsteemile (ÕIS). Kogu kirjavahetus ülikoolis toimub ülikooli e-posti aadressi kaudu. NB! Ülikooli meiliaadressi kasutamine on kohustuslik. Vajalik IT-info on leitav siit.

 

Hiljemalt 15. septembril tuleb uutel üliõpilastel registreeruda õppeainetele ÕISis. Sellekohase info ja abi saab esimese astme üliõpilane kohanemispäevade raames, magistriastme üliõpilast teavitatakse e-kirja teel või õppesessiooni esimesel päeval toimuvas infotunnis. Kui jääd hätta, pöördu kindlasti oma õppekava õppekorralduse spetsialisti poole!

 

Ülikool kasutab õppetöö läbiviimiseks HTM Moodle'it. Moodle'i kasutaja konto saad teha siin. Juhendi kasutajakonto loomiseks leiad siit. Kursustele registreerumiseks otsi üles soovitud kursus. Kursuse leiad ka vastava instituudi alt või vastavat allüksust sirvides. Enamus kursuseid on kaitstud võtmetega. Õppija registreerimise võtme saate kursuse õppejõult või kursuse läbiviijalt.

 

Õppeaasta olulisemad tähtajad on leitavad akadeemilisest kalendrist.

 

AKADEEMILINE PUHKUS KAITSEVÄES TEENIMISEKS

Kaitseväeteenistuses olemise ajaks tuleb üliõpilasel taotleda akadeemilist puhkust

 

STIPENDIUMID JA ÕPPETOETUSED

Esmakursuslasena on sul juba septembris võimalik taotleda vajaduspõhist õppetoetust või vajaduspõhist eritoetust. Muude stipendiumite kohta info leiad siit. Töötukassa jagatava tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiab info Töötukassa kodulehelt. Väliseetslastele õpingute toetamiseks Eestis stipendiumite kohta info leiab Haridus- ja Noorteameti veebilehel.

Soovi korral saad alates õppeaasta algusest (1. septembrist) taotleda ISIC kaarti MinuKooli kaardihaldussüsteemist. 

 

ÜHISELAMU

Ühiselamukoha taotlemise kohta infot leiad siit. Tähelepanu! FoxFestil osalevatel esmakursuslastel, kes sõlmivad ühiselamukoha üürilepingu alates 1. september 2024. a, on soovi korral võimalik ühiselamukohta kasutama hakata alates 29. augustist. Soodustus kehtib ainult I astme esimese kursuse üliõpilasele, kes osaleb FoxFestil ja sõlmib ülikooliga ühiselamukoha üürilepingu. Ühiselamu koha taotlemisel tuleb kommentaaride lahtrisse kirjutada „Olen EMÜ esmakursuslane ja vajan ühiselamukohta 29. ja 30. augustil".

 

PARKIMINE EMÜ LINNAKUS

Autode parkimine maaülikooli linnakus on tasuta ja vabalt kasutamiseks töötajatele, üliõpilastele ja külalistele. Vaata täpsemalt parkimiskorraldusega seotud infot SIIT.

 

TOITLUSTUS EMÜ LINNAKUS

Linnaku toitlustamisega tegeleb Soolo Catering ning kohvikud asuvad peahoones (F. R. Kreutzwaldi 1a) ja Metsamajas (F. R. Kreutzwaldi 5).

 

KUI VAJAD ABI JA NÕU

Õpingute alguses ja kestel abistavad Sind:

  • tuutorid (üliõpilastest nõustajad), kellega tutvud juba FOXFEST-il. Tuutor on Sinu esimene sama eriala üliõpilasest tuttav, kes aitab Sul ülikooliellu sisse elada. Oma tuutori andmed leiad ka siit (vasakult menüüst oma instituudi alt).
  • üliõpilasesinduse liikmed. Üliõpilasesinduse kontor asub Torni all ja sinna on oodatud kõik üliõpilased: tutvuma, kaasa lööma ja tegutsema. Rohkem infot siin.
  • instituudi õppekorralduse spetsialistid, kelle kontaktandmed leiad tudengiteatmikust ja instituudi kodulehelt ja õpinõustamise rubriigist. Nende poole pöördu õppetööd ja õppekorraldust puudutavate muredega.
  • õppeosakonna töötajad. Õppeosakonda võivad pöörduda kõik üliõpilased ükskõik millise õppekorraldusliku murega. Meie spetsialistid annavad nõu välismaal õppimise ja erinevate stipendiumite-toetuste asjus, karjäärinõustaja aitab planeerida tulevikku ja vajadusel on võimalik broneerida nõustamiseks aeg ülikooli psühholoogi juures. Vajalikud õppeosakonna kontaktid leiad siit.

 

Õppima tulles ära unusta oma jalgratast koju! Eesti Maaülikool on roheline ülikool ja meie linnak sobib suurepäraselt jalgrattaga liiklemiseks. Ka ülikoolilinnaku ümbruses on mitmeid kergliiklusteid, mis teevad jalgrattasõidu nauditavaks. Tartu linna jalgrattakaardid aitavad orienteeruda. Eesti Maaülikool on mitu aastat korraldanud liikumiskonkurssi "Iga kilomeeter loeb", kus arvestatakse nii kõndijate kui jalgratturitega. Eelmistest konkurssidest saad lähemalt lugeda ja tutvuda konkursireeglitega siin. Kui oma ratast ei ole, aitab Tartu linn rattad alla - rattaringluse laenutusjaamad on nii spordihoone kui ka Torni ühiselamu juures.

Tutvu suurepäraste sportimisvõimalustega maaülikoolis (saad vabaainepunkte!).