Pressiteated
- Üldinfo
- Akadeemiline eetika
- Roheline ülikool
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- SA Joosep Tootsi Fond
- Raefondi preemia ja stipendium
- Baltic Agro stipendium
- Veski Mati stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Hanza stipendium
- Piimafondi stipendium
- Noore loomaarsti-loomakasvataja fond
- Saaremaa stipendium
- LandCredit stipendium
- Taimebioloogia stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Tallinna Vesi stipendium
- Ukraina stipendiumifond
- PetCity stipendium
- Reginett stipendium
- Avalik teave
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
Doktoritöö: Et ükski vasikas ei läheks aia taha
Neljapäeval, 15. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi doktorandi Esta Nahkuri väitekiri „Euroopa põdra ja veise vaagna võrdlev morfoloogia sünnituse seisukohast“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks veterinaarmeditsiini ja toiduteaduse erialal (morfoloogia). Doktoritöö tulemusel selgus, et sünnitada on lihtsam vähemaretatud veisetõugudel.
Maaülikooli teadlaste osalusel tehtud uuring näitab, et ekstreemsete olude bakterid tõstavad taimede saagikust
Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia osakonna teadlased koostöös Rootsi Uppsala Ülikooli Biokeskuse ja Iisraeli Haifa Ülikooli Evolutsioonibioloogia instituudi teadlastega viisid läbi uuringu, millest selgus, et ekstreemsetest tingimustest võetud mullabakterid tõstavad nisu vastupidavust kuivastressile.
Kumari loodukaitsepreemia pälvis Aivar Leito
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus andis looduskaitsekuud avades üle Eesti looduskaitsem&...
Doktoritöö: mitmekesised keskkonnatingimused tagavad tolmeldajarühmade liigirikkuse
Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Ave Liivamägi väitekiri „Tolmeldajate elupaiganõudluste mitmekesisus poollooduslikes kooslustes“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.
Doktoritöö: must ja valge sinep, kapsasrohi ja rüps on kasutatavad naeri-hiilamardika püüniskultuuridena
Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Riina Kaasiku väitekiri „Tritroofiliste suhete rakendamine jätkusuutliku taimekaitse strateegia leidmiseks rapsile“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks entomoloogia erialal.
Doktoritöö aitab selgitada maakasutusmuutuste ja elustiku vahelisi seoseid
Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Are Kaasiku väitekiri “Maakasutusmuutuste mõju maapiirkondade maastikulisele ja bioloogilisele mitmekesisusele“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.
Maaülikooli konverents keskendub kaasaegsetele tehnoloogilistele lahendustele põllumajanduses
8.-9. mail toimub Eesti Maaülikoolis viies rahvusvaheline teaduskonverents „Biosystems Engineering 2014“, kus osalevad 15 riigi teadlased. Konverentsil keskendutakse sel aastal eelkõige kaasaegsetele tehnoloogilistele lahendustele põllumajanduses.
Maaülikooli teadlased aitasid arendada kuldmärgiga pärjatud smuutisid
22. aprillil omistati Eesti VIII Toiduainetööstuse aastakonverentsil Parima Toiduaine konkursi kuldmärk parima mittealkohoolse joogi kategoorias funktsionaalsetele kaltsiumi ja B-rühma vitamiinidega rikastatud Põltsamaa Felixi Pai Pluss smuutidele, mis pälvisid ka meedialemmiku auhinna. Smuutide arendamisel oli ettevõttele abiks Eesti Maaülikooli tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse töörühm.
Tartus toimuv konverents arendab dialoogi ida ja lääne põllumajandustootjate vahel
22.-24. aprillini toimub Tartus konverents „Agroforum Balticum“, mis on suunatud Läänemere regiooni otsustajatele, teadusjuhtidele ja tootjate esindajatele arutamaks sektori kaalukaid teemasid. Sel aastal on foorumi teemaks on vaba ja õiglane kaubandus põllumajandustoodetega.
Tudengimess viib kokku ettevõtjad ja tudengid
Kolmapäeval, 9. aprillil toimub Eesti Maaülikooli Spordihoones (Tartu, Kreutzwaldi 3) info- ja teabemess „Tudeng ja ettevõtjad“. Messi korraldab Eesti Maaülikooli tudengite algatus MTÜ Tudengi tulevik.
Maaülikooli kolmapäevaõhtul arutletakse haljastuse otstarbe üle
Kolmapäeval, 9. aprillil kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi maastikuarhitektuuri osakonna lektor Merle Karro-Kalberg kolmapäevalugude sarjas teemal „Puu kui indulgents“.
Taotle 2000-eurost Rotalia stipendiumi
Rotalia annab välja 50 stipendiumit suurusega a´ 2000 eurot. Stipendiumikonkursil saavad osaleda Eesti avaõiguslike ülikoolide üliõpilased, kes praegu õpivad päevases täiskoormusega õppes kõrghariduse esimese astme (bakalaureuseõpe, rakenduskõrgharidusõpe, integreeritud õpe) 2. aastal või integreeritud õppe eelviimasel aastal nominaalse õppeaja järgi või kõrghariduse teise astme (magistriõpe) 1. aastal. Stipendium ei ole mõeldud välisüliõpilastele.
Maaülikooli doktoritöö: kliimamuutuste tagajärjed võivad vee ökosüsteemidele olla dramaatilised
Neljapäeval, 3. aprillil kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Olga Tammeoru väitekiri „Looduslike ja inimtekkeliste survetegurite toime vee kvaliteedi muutlikkusele suurjärvedes“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks hüdrobioloogia erialal.
Maaülikooli teadlane: inimesele nakkav E-hepatiit on Eestis sigade seas laialt levinud
Eesti Maaülikooli ja Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringust selgus, et Eestis uus zoonoos E-hepatiit on Eesti seafarmides laialt levinud ning viiruse antikehi avastati koguni ligi 62% proovidest. Edasiste uuringutega püüavad teadlased selgitada, milline on haiguse levik Eesti elanikkonna hulgas.
Maaülikooli mahenädal on äärmiselt populaarne
24.-28. märtsini toimub Eesti Maaülikoolis mahenädal, mille raames pakutakse maaü...
Eesti Maaülikooli lahtiste uste päev kutsub avastama
Kolmapäeval, 19. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis traditsiooniline lahtiste uste päev, mille raames saab ülevaate maaülikooli erialadest ja sisseastumistingimustest ning on võimalik tutvuda õppeklasside, -laborite ja ülikoolilinnakuga.
Konverents „Terve loom ja tervislik toit 2014“ vaeb tervise ja põllumajanduse seoseid
12.-13. märtsini toimub Tartus Eesti Maaülikooli peahoones (Kreutzwaldi 1a) kuuendat korda veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi korraldatav konverents „Terve loom ja tervislik toit“, mis on saanud iga-aastaseks valdkonnaga seotud teadlaste, praktikute ja tootjate kokkusaamiskohaks.
Maaülikoolis toimuval Etioopia õhtul räägitakse sookurg Ahja 4 rännakutest
Neljapäeval, 13. märtsil algusega kell 16.00 toimub Eesti Maaülikoolis teemaõh...
Kolmapäevaõhtul räägitakse kalapääsudest
Kolmapäeval, 12. märtsil kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi veemajanduse osakonna dotsent Toomas Tamm maaülikooli kolmapäevaõhtulugude sarjas teemal „Kala, kes kasutab redelit ja lifti“.
Mathieseni nimeline stipendium anti Marten Merdikesele
Esmakordselt väljaantava Andres Mathieseni nimelise stipendiumi sai maaülikooli esimese aasta metsatööstuse eriala magistrant Marten Merdikes. Marteni eesmärgiks on uurida hübriidhaava kloone ning võrrelda neid hariliku kase ning triploidse haavaga. Uurimine peab välja selgitama parima kasvukiirusega haavakloonid ning selgitama nende puidu omadused ja ka haiguskindluse. Stipendiumi suurus on 2400 eurot ning seda makstakse 1,5 aastase uurimistöö eest magistrandile kuni ülikooli lõpetamiseni.
Maaülikoolis tutvustatakse artiklite kogumikku pilliroost ja selle kasutamisest
Teisipäeval, 4. märtsil kell 14.00 toimub Eesti Maaülikoolis artiklite kogumiku „Pilliroog ja selle kasutamise võimalused” esitlus. Kogumik annab infot pilliroo omaduste ja kasutamisvõimaluste kohta nii professionaalidele kui hobiehitajatele, sealt leiab ka artikleid pilliroost kui küttematerjalist.
Uuemad uudised
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 >>
Vanemad uudised